DE ULTIMĂ ORĂ! Merkel: „mai bine emigranți decât români”

Un nou proiect de lege al Ministrului de Interne german urmează să fie adoptat până la sfârșitul acestei luni, conform Agerpress.

Acest proiect de lege îi vizează strict pe românii din Germania care, confom proiectului, toți românii vor fi expulzați forțat din Germania în special rezidenții străini.

Statul german dorește urgentarea acestui demers de expulzare întrucât, foarte mulți români locuiesc în Germania datorită ajutorului social sau solicitând locuri în azil.

Cancelarul german Angela Merkel trădează orice afirmare la adresa României, nedorind ca aceasta să intre în spațiul Schengen.

În următoarele luni orice persoană stăină aflată pe teritoriul Germaniei va fi verificată și interogată, pentru a se evita ilegalitatea și încălcarea legilor, relatează tabloidul german „Ruhr Nachrichten”.

Deasemenea Angela Merkel intenționează să înlocuiască ajutoarele sociale cu alte modalități de sprijin financiar.

Germania este țara care atinge cele mai înalte cote în privința refugiaților astfel, noul proiect anunțat oficial, se descende a fi ca “o lecție pentru celelalte țări care au refuzat primirea refugiaților”.

Sursa:

http://romanin.eu/

51 de comentarii la „DE ULTIMĂ ORĂ! Merkel: „mai bine emigranți decât români”

  • 20 februarie 2016 la 20:13
    Permalink

    Poate ca are dreptate atunci când spune ca mai bine vor emigranți decât romani . Noi romani nu suntem obișnuiți sa decapităm persoane sau sa aruncam edificii in aer așa cum fac ( EMIGRANȚI ) care tocmai ia primit la ea in țara si nu doar ca ia primit , dar a obligat si alte state s-o facă . Postul de Cancelara nu este pt o femeie ca ea ci pentru un CANCELAR serios care nu este rasist atunci când spune ca mai bine unul dacat altul . Să-ți fie Rușine Merkel .

    Răspunde
    • 23 februarie 2016 la 12:09
      Permalink

      BRAVO ASA ESTE AI DREPTATE SI NOI SA SPUNEM JOS RASISTI

      Răspunde
    • 21 februarie 2017 la 14:45
      Permalink

      Baba Angela a înebunit, sa-i primeascã pe emigranţ la ea acasã, dar românilor sã le facã plãcere…

      Răspunde
  • 20 februarie 2016 la 20:15
    Permalink

    Dar ce va mira, ce a facut CNADR timp de 26 de ani, doar ca, au incasat miliarde de Euro si au facut prapad pe unde au trecut !!!

    Răspunde
  • Pingback: DE ULTIMĂ ORĂ! Merkel: „mai bine emigranți decât români”

  • 21 februarie 2016 la 5:29
    Permalink

    locuiesc in Germania si nu am auzit de o lege de genul acesta,iar daca se v-a adopta una este valabila pentru toti strainii nu numai pentru romani.si te intreb pe tine ,,minte luminata,, cum poate sa ceara un roman azil in Germania???Azil cer sirienii,nicidecum romanii,si da eu sunt de acord sa ii expulzeze pe cei care traiesc in nesimtire din ajutorul social si stii de ce? eu muncesc si platesc taxe ca sa tin in spate niste trantori,ca de exemplu una din Romania care sta in fata unui magazin din waiblingen si cerseste

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 6:13
    Permalink

    Auzi nu m-ai bine mori și tu și le dam și la aia o rachetă să pice și ei ??.

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 11:24
    Permalink

    PAI ROMANII S AU SMECHERIT , NU M AI MUNCESC PE 3 LEI , SI EMIGRANTII NU SUNT PRETENTIOSI. NEAMTUL NU A FOST NICIODATA PROST DECI STIE NAZISTA ASTA CE VREA SA FACA. SI S AR PUTEA SA REUSEASCA,PTR. CA ROMANII NU SUNT SERIOSI, O PARTE DIN EI. DAR TOTUSI LUMEA AR TREBUI SA GINDEASCA PUTIN INAINTE DE A DA ASA PUTERE UNEI SINGURE TARI CARE ARE TRECUTUL CARE I L ARE!!!

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 12:43
    Permalink

    Da ce ai fa, cu romanii ??!
    Nu cumva, in prostia voastra, confundati Romanii cu rromii(tiganii)?

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 13:41
    Permalink

    Dar cei care lucreaza in constructii sau in abatoare si va sterg la fund ramolitii,tot pe ajutor social stau! Exploatatorilor nerusinati!

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 14:06
    Permalink

    de ce scrii numai tampenii mai nenorocitule luti-as familia in pula si sa mori in cele mai groaznice chinuri,gunoi imputit.

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 14:46
    Permalink

    Aceasta doamna fiind la o anumita varsta ii lipseste progesteronu si are probleme de concentrazione si de vedere daca este de acord cu musulmanii care au violat femeile germane atunci are dreptate si ea e atat de tampita incat confunda o minoritate cu romanii nu cred ca sant multi romani care cer ajutoare in germania sant minoritatile care nu sant reprezentativi ptr.POPULATIA ROMANIEI SI SA NU UITE CA JOHANIS E GERMAN ATUNCI SA-L DAM AFARA SA SE INTOARCA IN TARA LUI!

    Răspunde
    • 25 februarie 2016 la 5:29
      Permalink

      Bravo, eu muncesc în. Franța de ani de zile cu acte în regulă,unde plătesc toate taxele pentru șomaj,pensie,…etc.,și dacă rămân fără servici nu-mi dă nici un ajutor,trebuie să trăiesc din economiile mele până găsesc alt lucru.Deci avem două posibilități,…ori acceptăm situația,ori plecăm în țara de origine…

      Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 14:58
    Permalink

    Pupati-l in cur pe basescu toti cei care l-ati votat, caci in pula ar fi pre decent, deoarece basescu vostru o pupa in pizda pe anglica cu orice ocazie si voi va mandreati cu adta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 15:18
    Permalink

    Lasati diversiunile tovarasi. NU cunosc nici un roman in Germania care sa stea pe ajutor social, toti lucreaza si sunt apreciati ca fiind seriosi. Trebuie inventate stiri sa va citeasca cineva fituica voastra de rahat?

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 15:46
    Permalink

    Toate aceste demersuri vor duce la dizolvarea Uniunii Europene. Daca da legi sa dea ptr toata Europa . si din punctul meu de vedere.ducase dracului.fiecare trage jar pe turta lui. Ea este cine a incurajat migrarea .Tot ea a promis ajutoare.Rom a mai pierdut din cauza Germaniei.nu ne invatam minte.ce fel De Political avem?

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 16:52
    Permalink

    Are dreptate insa noile prevederi nu se limiteaza la romani. Germania ajunge la fundul sacului in curand. Daca Romania ar fi condusa de oameni onesti si inteligenti nu ar avea nevoie de nici o Germanie, din contra.

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 17:23
    Permalink

    Dar daca boicotam noi ,toata EUROPA de EST, produsele si economia GERMANIEI asa cum s-a intamplat in primul razboi mondial de au capitulat cu Franta…….Ce spuneti????!!!! Sa vedem atunci……ce va face doamna de fier…..care oricum nu mai are mult de stat la putere pt ca si NEMTII s-au saturat de ea ……distrugandu-le tara……cu asa zisii EMIGRANTI…….

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 18:21
    Permalink

    va pot trimite niste medicamente contra prostiei, tocmai s-au lansat pe piata!

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 19:43
    Permalink

    Ziaristi de caca…de unde a-ti mai scos-o si pe asta. O asa lege contravine legilor UE ! Avortonilor sunteti buni numai de dezinformare !

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 19:44
    Permalink

    cum sa dai asa o „stire” …. mai jurnalist cu un sfert de norma care ne poluezi lumea virtuala !?!

    si ce sursa aveti dumneavoastra ( http://romanin.eu/ ), pe bune ?

    „inteligentia sclipitoris”

    premiul Pulizer va asteapta

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 20:19
    Permalink

    Uite ca isi arata ura fata de noi , ma mira faptul ca a asteptat pana acum , rusine , rusine ,,,, apropo asta cum se numeste DISCRIMINARE ,,, URA ,,, MANIPULARE ,,,,

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 20:42
    Permalink

    Stirea aceasta preluata de voi ca fiind actuala a fost publicata în 2015. Nu mai distribuiti informatii false…!

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 21:21
    Permalink

    Unde ati citit aceasta stire? Daca ati putea sa-mi trimiteti si mie link-ul.Va multumesc

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 21:38
    Permalink

    Nu fiti suparati, frati romani. Pe timpul guvernarii PSD , Geoana, ca ministru de externe, a negociat cu Spania sa se dea drept de lucru romanilor. Acum multi romani au aceste drepturi. Am avut drept de circulatie, am plecat pe unde am putut, acum, daca vine timpul sa ne intoarcem in tara, nu e o tragedie. Nici in Germania sau in alte tari nu e mai putina coruptie, deci o vom suporta pe cea din Romania.
    Nu suntem asa civilizai ca alte popoare? Poate ca e si in asta un beneficiu: homosexualii nu au ajuns sa faca legea in tara noastra.
    Nu ne primesc in Schengen? Poate e mai bine asa. Ei ne tin ca pe niste „tari din lumea a treia din Europa” si se cred foarte destepti pentru asta, dar asta nu inseamna ca ar trebui sa ne pese de opinia lor. Cu atatia musulmani in Germania, si mai ales daca mai scot din tara est-europenii, va fi mai bine de trait la noi decat la ei. Sa isi stranga romanii bruma de avere ce au facut-o in strainatate si sa investeasca in Romania. Agricultura e o mina de aur pentru cei care stiu sa o floloseasca.
    Lasati-i pe ei cu musulmanii si noi sa fim sanatosi.

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 21:39
    Permalink

    VReau sa imi prezentati.. originalul ..apoi ma voi interesa despre continutul articolului ..pentru ca asa cum il prezentati dumneavoastra .. cam pute 🙂

    Răspunde
  • 21 februarie 2016 la 21:40
    Permalink

    As vrea sa vad si originalul articolului

    Răspunde
  • 22 februarie 2016 la 7:39
    Permalink

    D-a Merrkel cred ca nu s-a controlat la ce a zis. Este o descriminare a unui popor membru a uniuni europene; astept sa vad politicienii nostri cum o sa iasa sa apere pe romani.

    Răspunde
  • 22 februarie 2016 la 8:05
    Permalink

    Stirea e falsa ! …parca ar fi editata de rusi.

    Răspunde
  • 22 februarie 2016 la 10:14
    Permalink

    ich fricken Angela Merkel in the ass fucking nazi ….

    Răspunde
  • 22 februarie 2016 la 12:15
    Permalink

    Cine a scris minunile astea de pe acest site e un dobitoc, adica dobitoc e prea putin spus, e o mizerie umana.

    Răspunde
  • 22 februarie 2016 la 16:03
    Permalink

    Eu zic sa vamai duceti dracu de gunoaie ordinare, cu tot cu stirile voastre de tot cacatul, false si fara nici o sursa sigura, sau o verificare a sursei.
    Sunteti niste gunoaie ordinare care incearca sa inversuneze lumea si sa o prosteasca mai tare.

    Răspunde
  • 22 februarie 2016 la 18:38
    Permalink

    Vai de pizda ei,ar arde-o de vie Ceausescu!!

    Răspunde
  • 22 februarie 2016 la 21:17
    Permalink

    Merkel sa ne mai pupe si in cur.I-am ajutat in razboi drept care ne-am trezit comunisti,le construim case si le fabricam piese pentru masini.Ce mai vor?Imi pare sincer rau ca am intrat in ciorba asta stricata numita U.E. iMI E GREATA de politicienii occidentali care fac greseli dupa greseli si dupa aceea dau vina pe altii.Sper din tot sufletul intr-un joc al destinului in care sa ajunga ei la mila noastra!

    Răspunde
    • 23 februarie 2016 la 19:36
      Permalink

      ai uitat sä scri cä nu pe gratis construim case si piese pt. masini si cu räzboiul romania a intors armele contra germania nu a fost un bun leat ca Japonia mai bine zis Curvä

      Răspunde
  • 23 februarie 2016 la 0:16
    Permalink

    Sa ne pupe in luminita de la capatul tunelului.Are dreptate in privinta celor care stau cu mana intinsa si nu fac nimic, dar si nedreptate cand ne compara cu valul de imigranti care nu se pricep la mai nimic,dar sunt bine primiti.Sa se uite in statistici si sa vada mai intai, cati romani lucreaza in Germania si platesc pensiile actualilor pensionari.

    Răspunde
  • 23 februarie 2016 la 0:16
    Permalink

    Pãi, bine mãi stimabililor, aşa se prezintã o ştire??? De ce nu precizaţi sursa GERMANÃ, de unde aţi „luat ştirea”? Poate, pentru cã NU EXISTÃ astfel de afirmaţie fãcutã de „preacinstita doamnã”…. Dacã sunteţi BINE informaţi, precizaţi. Dacã nu, SÃ VÃ IA DRQ de nenorociţi provocatori…

    Răspunde
    • 24 februarie 2016 la 19:32
      Permalink

      Asa este. Si eu locuiesc in Germania, cu job stabil, perfect integrata, de 15 ani. Ce se prezinta aici este o inventie, informatie falsa pentru a induce in eroare romanii care nu au de unde sa afle care este adevarul.

      Răspunde
  • Pingback: Anunt de ultima ora. Romanii expulzati din Germania. Angela Merkel: Mai bine emigranti decat romaniAmuzant | Amuzant

  • Pingback: DE ULTIMĂ ORĂ! Merkel: „mai bine emigranți decât români” - Stiri - SuceavaInfo

  • 23 februarie 2016 la 14:41
    Permalink

    Stati linistita doamna Merkel, noi nu avem nevoie de spatiul shenghen cu care ne tot conditionati, pastrati-va imigrantii si in scurt timp ce ati construit si v-ati ridicat economia cu romanii, acesti imigranti vor avea grija sa va doboare in propriul vostru spatiu schenghen. Noi nu cersim, ci muncim pe branci pt o viata mai buna, noi nu detonam bombe, nu decapitam, noi nu violam femei pe strada, si inca ceva,noi suntem mandri ca suntem români care nu vom pleca capul in fata voastra orice s-ar intampla si nici in orice conditii aberante propuse pentru noi, ca sa ne puteti fura țara si bogatiile acestei tari. Noi avem stramosi Daci, de care suntem mandrii, si nu uitati, noi, suntem radacinile lor, orice ati incerca, noi, nu ne dam batuti. Asa ca „felicitari” doamna Merkel, alungatii pe romani, si tineti-va scursurile de imigranti la voi sa va „construiasca” a voastra tara.

    Răspunde
  • 23 februarie 2016 la 22:08
    Permalink

    Bai asta care ai scris articolul asta,cacatul asta mare ! Tu ai capul de lemn ca Pinocchio!

    Răspunde
  • 24 februarie 2016 la 19:30
    Permalink

    De unde ai preluat stirea? Doresc sa vad sursa originala in care Merkel ar fi spus asa ceva! Locuiesc de 15 ani in Germania, cu un Job stabil, integrata si urmaresc totul in germana aici. Da, se pare ca se va schimba legea ajutoarelor sociale, datorita celor din estul Europei care au venit in Germania nu ca sa munceasca, ci doar sa profite de pe urma faptului ca statul german este social. Da, sunt multi romani ajunsi aici care traiesc in enclave, nu se integreaza, nu muncesc si incaseaza de la stat ajutoare sociale. Merkel 100 % nu a facut aceasta afirmatie… de ce inventezi stirile? De ce contorsionezi informatiile si le falsifici? Arata sursa originala, daca zici ca spui adevarul. Rusine!

    Răspunde
  • 28 februarie 2016 la 21:12
    Permalink

    chiar nimeni nu gandeste cu propria minte? …. pai cum sa credeti asemenea aberatii?

    eu cred ca dezinformarea de fata are ca scop sa testeze inteligenta celor ce citesc doua randuri …. in conditiile date nu-i de mirare ca sunteti manipulati dupa muschii tuturor care au un interes …

    va rog sa nu fiti dezamagiti daca draga mea Merkel se „razgandeste”.

    Răspunde
  • 11 martie 2016 la 19:04
    Permalink

    Romanilor ! Nu mai credeti ce scrie asa numita presa „guma de mestecat pentru turma”.
    Am lucrat aici 3 ani ca muncitor, iar acum beneficiez de ajutor de somaj (deoarece am platit 3 ani in acest fond). In plus beneficiez de recalificare platita tot de statul german (care costa foarte mult). Asadar urmez cursurile unei scoli de mecanici de locomotiva, iar dupa absolvire voi munci in noua bransa si voi participa inca multi ani de acum inainte la taxe si impozite. Deci dupa ce au investit in mine ar fi invers gandirii germane…..sa ma expulzeze.
    In alta ordine de idei, daca ar fi adevarat ce „se vomita” prin acest spatiu virtual indoielnic, aceasta declaratie scandaloasa ar fi aparut in „Bild”.
    Sunt dezamagit ca multi nu mai gandesc si analizeaza zvonurile si „pun botul” din prima.
    Numai bine tuturor si …..cititi altceva 🙂

    Răspunde
  • 13 aprilie 2016 la 21:39
    Permalink

    pe toti cu azil sa ii expulzeze musulmani nu gasesti pe santier doar azil vor sa traiaca bine eu sunt in londra de 3 an nu am vazut niki un musulman in santier sa ii expulzeze pe toti inclusiv pe romani sa puna mana pe lucru nu sa intinda mana.

    Răspunde
  • 29 aprilie 2016 la 12:19
    Permalink

    In CA mai ecista saminta de la lui hitlerpai atuncisinoi sanu mai lasam nemti la noi sisi iohanis sa SE intoarca in grrmania

    Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *