În 9 oameni, CSM a scos un egal (1-1) la Jucu, cu U Cluj

Meciul dintre „Şepcile Roşii” şi echipa antrenată de Alexandru Pelici s-a disputat la Jucu, o comună limitrofă municipiului din inima Ardealului. Cele peste 400 de locuri din tribuna de la Jucu au fost ocupate, aproximativ 1000 de suporteri fiind prezenţi la acest meci. Din cauza suprafeţei proaste de joc, echipele s-au descurcat greu, iar ocaziile de poartă au cam lipsit. Pe un asemenea teren, inevitabil, au apărut şi faulturile. Pentru două dintre ele, Voinea a fost avertizat şi, cu două galbene în nici 30 de minute, atacantul CSM-ului îşi lasă echipa în inferioritate numerică. Astfel, vâlcenii au trebuit să se axeze în special pe apărare şi s-a cam neglijat faza ofensivă. Imediat după pauză U Cluj deschide scorul şi pare a fi echipa capabilă să câştige. La una dintre puţinele faze ofensive, Cătălin Pârvulescu aduce egalarea cu aproximativ un sfert de oră înainte de final. Apărând „cu dinţii” acest rezultat de egalitate, vâlcenii fac orice să nu piardă, iar Samson comite şi el o abatere pentru care este eliminat cu aproximativ 10 minute înainte de finalul jocului. Eroic, vâlcenii se apără până la final când scorul rămâne egal, 1-1. În urma acestui rezultat CSM rămâne pe podium, împărţind locul 3 cu FC Baia Mare (39 puncte), pe 2 se află Gaz Metan Mediaş (40 puncte), iar Chindia Târgovişte a urcat pe primul loc cu 41 puncte. Sâmbătă, CSM întâlneşte, pe teren propriu, pe CS Mioveni, de la ora 11,00.