În campionatul de juniori republicani B, echipa lui Gicu Deaconescu, victorie catregorică, 6-2, la LPS Piteşti

Într-un meci contând pentru Campionatul Naţional de juniori republicani B, la Piteşti, echipa antrenată de Gicu Deaconescu, CSM Rm. Vâlcea a învins cu scorul de 6-2 formaţia LPS Piteşti. Pentru formaţia vâlceană au marcat Târş – 3, Mocioacă, Simeanu şi Bârziche.

Gicu Deaconescu a început meciul cu Popa – Ivan, Popescu, Mocioacă, Oteşanu, Pistriţu, Simeanu, Bârziche, Şandru, Târş şi Spârleanu. Au mai intrat Stanciu şi Bogorodea.

„Am făcut o primă repriză slabă, de aceea scorul, la pauză, a fost egal, 1-1. Ne-am revenit în partea secundă, când am mai marcat de 5 ori, primind doar un gol. Felicit întreaga echipă pentru dăruire în joc” – antrenorul Gicu Deaconescu (foto).

Etapa viitoare, juniorii B de la CSM vor sta, dar vor câştiga cu 3-0 (la masa verde) pentru că echipa cu care urmau să joace, FC Olt, s-a retras din campionat.