Programul meciurilor de baraj pentru Liga a 3-a: CS Şirineasa – Tractorul Cetate

Vineri, 3 iunie, la Casa Fotbalului, a fost stabilit programul de desfăşurare a meciurilor de baraj contând pentru promovarea în Liga 3, ediţia 2016-2017. Cele 42 de judeţe, incluzând aici şi Capitala Bucureşti, au fost împerecheate câte două, rezultând 21 de meciuri. Jocurile se vor disputa în sistem tur-retur, învingătoarea urmând a promova în eşalonul al treilea.

Jocurile se desfăşoară pe data de 18 iunie 2016 (manşa tur) şi 25 iunie 2016 (manşa retur), cu începere de la ora 18:00.

Iată programul meciurilor, cu menţiunea că prima echipă va fi gazdă în tur:

1. Sportul Chiscani (BRĂILA) – Şoimii Topolog (TULCEA)
2. Venus Independenţa (CĂLĂRAŞI) – Axiopolis Cernavodă (CONSTANŢA)
3. Arsenal Malu (GIURGIU) – Progresul Bucureşti / AS Electroaparataj (BUCUREŞTI)
4. Voinţa Crevedia (ILFOV) – Flacăra Moreni (DÂMBOVIŢA)
5. Euromania Dumbrăveni (VRANCEA) – CS Păuleşti (PRAHOVA)
6. Petrolul Berca (BUZĂU) – Nemere din Ghelinţa (COVASNA)
7. Pajura Huşi (VASLUI) – Avântul Valea Mărului (GALAŢI)
8. Siretul Lespezi (IAŞI) – Gauss Răcăciuni (BACĂU)
9. Voinţa Ion Creangă (NEAMŢ) – Luceafărul Mihai Eminescu (BOTOŞANI)
10. FC Bistriţa (BISTRIŢA-NĂSĂUD) – Şomuz Fălticeni (SUCEAVA)
11. Viitorul Ulmeni (MARAMUREŞ) – Unirea Mirsid (SĂLAJ)
12. FC Hidişel (BIHOR) – Recolta Dorolţ (SATU MARE)
13. Mureşul Vinţu de Jos (ALBA) – Mureşul Luduş (MUREŞ)
14. Gloria Lunca Teuz Cermei (ARAD) – Viitorul Feleacu (CLUJ)
15. Ripensia Timişoara (TIMIŞ) – Hercules Lupeni (HUNEDOARA)
16. Pandurii Cerneţi (MEHEDINŢI) – CSM Şcolar Reşiţa (CARAŞ-SEVERIN)
17. CS Şirineasa (VÂLCEA) – Tractorul Cetate (DOLJ)
18. FC Hermannstadt (SIBIU) – Gilortul Târgu Cărbuneşti (GORJ)
19. Recolta Stoicăneşti (OLT) – FC Argeş 1953 Piteşti (ARGEŞ)
20. Unirea Cristuru Secuiesc (HARGHITA) – Olimpic Cetate Râşnov (BRAŞOV)
21. FCM Alexandria (TELEORMAN) – Andrias Andrăşeşti (IALOMIŢA)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *