Primarul UNPR-ist din comuna Berevoiești s-a FOLOSIT de SCLAVII înlănțuiți pentru a-și ridica VILA și PĂSTRĂVĂRIA

Primarul din Berevoieşti, Florin Proca, nu ar fi fost străin de ororile care se petreceau la ferma unde 40 de tineri fuseseră transformaţi în sclavi. De altfel, este destul de dificil ca un astfel de lucru să se fi întâmplat fără ştirea sau complicitatea altora. Că e vorba de primar, poate chiar poliţia din zonă sau alţi locuitori, e imposibil ca nimeni să nu fi ştiut, văzut sau bănuit că ceva necurat se întâmplă la ferma unde tineri, parte dintre ei minori, erau torturaţi, violaţi, umiliţi şi exploataţi.

Investigatorii îl au în vizor pe primarul comunei Berevoieşti, Florin Proca, din momentul în care au primit informaţia potrivit căreia sclavii ar fi fost folosiţi inclusiv pentru construcţia unei vile şi a unei păstrăvării care îi aparţine.

,,Pe mine nu m-a anunțat nimeni de această anchetă. Am aflat astăzi de dimineață despre descinderi de la primărie. De la dumneavoastră, din presă, aflu aceste lucruri. Nu există așa ceva.  Nu știu ce declară ei, va dați seama! De ce declară așa! Dar la mine la păstrăvărie… nu e păstrăvăria mea… Nu a lucrat absolut nimeni, va dați seama! Nici nu am avut idee că există așa ceva acolo, în sat… Ba mai mult, există o adresă din 2015 din partea Primăriei Berevoiești prin care eu aduc la cunoștință faptul că ar exista niște persoane minore suspecte în zona respectivă! Practic, am cerut sprijinul autorităților, dar mai departe… Că eu aş fi implicat… Evident, că niciodată nu cunoșteam așa ceva! Nu pot să ştiu ce declară ei, de ce declară așa ceva!” a declarat primarul Florin Proca, pentru Sursata.ro.

sursa: BITPRESS.ro

9 comentarii la „Primarul UNPR-ist din comuna Berevoiești s-a FOLOSIT de SCLAVII înlănțuiți pentru a-și ridica VILA și PĂSTRĂVĂRIA

  • 14 iulie 2016 la 15:11
    Permalink

    Exista un agent de proximitate,cel putin pe hartie,exista un sef de post la comuna, exista un primar ales,exista cetateni,vecinii si nimeni sa nu stie ce se petrece acolo ?Opinia mea este ca politia e vinovata ca aceasta situatie se perpetueaza de 8 ani,ei sunt cei platiti de statul roman,de noi toti,sa vegheze la ordinea si respectarea legilor,ei trebuiau sa intervina demult,dar daca politica intervine cu amenintari,atunci totul e clar,sunt timorati si toata buna convietuire se duce pe apa sambetei.

    Răspunde
    • 15 iulie 2016 la 19:40
      Permalink

      Politistii din municipiul meu au fost saltati de dna tocmai pentru practici din astea. Se duc in mod frecvent la „rromi/romi” si-si iau partea, din: laptopuri, smarphone-uri, biciclete, haine… fetite… bani… masini… Primarul, l-am vazut pe strada mea, unde-s puzderie de rromi/romi, neajutorati dar plinid e bani si palate: isi lua partea.
      Tiganu’ a ajuns din rob stapân. Asta pentru ca n-a mai fost nimeni care sa-i castreze pe aia care traiau doar din furtisaguri si crime.
      Cu drepturile omului, astia te manânca de viu, si-ti prajesc si halesc si cadavrul. Unde-i „maria sa cioaba” ? Unde-i pistolul politistului, mai, ca-n Franta lui 14 Iulie 2016, când l-au ciuruit pe tiganu’ ala tunisian ? Sau sclavia si tortura nu-s crime ? Pe vremea lu’ Ceasca ii faceau pasta de mici (bine, nu pe toti, de vreme ce cioaba I de pe-atunci activa ca si rege suprem, iar secu’ avea nevoie de unii tigani), iar acu’ ii pupa-n gaoz. Si noi la fel, implicit.

      Răspunde
  • 14 iulie 2016 la 17:35
    Permalink

    DRAGA JUSTITIE UNDE ESTI ??? DORMI ??? PANA ACUM TREBUIA ARESTAT CU MUNCA SILNICA SI CONFISCATA VILA SI AVEREA !!!! DAR ASA ESTE IN TOATA TARA IOHANNIS A TRADAT POPORUL IAR CIOLOS ESTE O MAMALIGA NEFIARTA ,, SI POPORUL VREA ,, SCLAVIE <<<

    Răspunde
    • 15 iulie 2016 la 19:46
      Permalink

      Aminteste-mi ce-au facut Ponta si Nastase, amândoi tigani.
      Sau nu prea iubesti germanii, ca o anumita etnie ?
      Antenist nenorocit.
      Mai pune mâna pe-o carte, mai.

      Răspunde
    • 16 iulie 2016 la 15:15
      Permalink

      Cetatene confunzi sula cu prefectura…Tu stii ce e ala stat de drept…? Stii despre separarea puterilor in stat…? Stii cum se judeca si cum se da o condmnare…? Nu stii .. asa cum se vede din comentariul pe care l-ai postat…ASa ca e bine sa citesti …sa te informezi …si apoi sa-ti postezi parerea …Nu d-aia dar sa nu mai calci …in barci…

      Răspunde
  • 15 iulie 2016 la 17:57
    Permalink

    Atat timp cat tatal lui a fost inainte Primar si el a fost MILITIAN , dar nu se stie cum a fost EXCLUS din Sistem .. Normal ca este seful tuturor si trebuiesc verificari cine-i deasupra lui . Din ce partid face parte si pe cine are OCROTITOR ..??

    Răspunde
  • 21 iulie 2016 la 12:00
    Permalink

    Fostul primar un corupt incult cu un vocabular ordinar i-a predat stafeta fiului sau, actualului primar, ca sa nu ajunga infractiunile sale mai drparte iar socrul primarului este preotului satului. Deci ne-a bagat mafia si in biserica.
    Intetese peste interese si MAFIA din Romania.
    Iar Justitia doarme!!!!!!!!!!

    Răspunde
  • 22 iulie 2016 la 20:16
    Permalink

    Primarul actual numai „AMENDAT”?
    Este asta gluma anului?
    Adica acest individ care s-a dovedit capul mafiei si al tuturor ororilor de-a lungul anilor impreuna cu tatal sau, fostul primar, impreuna cu socrul sau care este preotul satului si a instigat credinciosii in biserica sa voteze pe ginerele lui, acest individ care a lucrat „mana in mana” cu rudarii, majoritar votat de rudari, aceeasi strategie efectuata si de tatal sau care i-a platit-o ches pe rudari sa il voteze acum 15-18 ani, acest individ care s-a nasit chiar cu rudarii si a defrisat padurile statului si a distrus crunt si fara scrupule sistemul ecologic al urmatoarelor generatii ca si in propria gradina, acest individ care a lasat in chinuri ca sclavi 8 ani oameni sarmani si chiar copii, adica dupa toate astea cu dovezi Clare primarul se alege numai cu o amenda???????
    Toata actiunra rudarilor a fost coordonata de el si tatal sau, ei sunt maivinovati decat toti la un loc si plateste numai o amenda??
    Oameni sateni, pai daca nu actioneaza autoritatile in masura actionati voi: uniti- vacu totiitotiaruncati-l afara cu maturoiul si starpiti odata mafia care sugruma satul de doua decenii, o comuna carpatina cu peisaje naturale rupte din Rai si asa ar trebui sa ramana daca nu mai continua mafia sa defriseze, o comuna cu mari valori traditionale si culturale.
    „Mama lui de corupt „…..
    Numai „AMENDAT”
    Ce tupeu !!!!!!!

    Răspunde
  • 29 iulie 2016 la 18:45
    Permalink

    este de rasul plansului,ce declara primarul,nu stie nimic,pastravaria este a sotiei el .nu este casatorit sa inteleg atunci cu ea,poate primarul sa ne spuna cu cine a baut dupa ce alt parsiv al zilelor noastre numitul ilinca viorel ,presedintele care a distrus pe fc arges,universitatea craiova,unirea urziceni,,a sarbatorit victoria echipei gloria berevoiesti impotriva lui fc arges scor 1/0 toata noapte . cu vin de stefanesti ,doi infractori care au facut numai rau pe unde au ajuns la puscarie cu ei sau copii primarului daca are sa aiba aceiasi soarta ca si cei legati cu lanturi ,rusine rusine ,LA PUSCARIE

    Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *