Experti 2000 Popești, câștigătoarea ediției a doua a Ligii Prieteniei Vâlcea la minifotbal

Echipa Experti 2000 Popești este câștigătoarea ediției a 2-a a campionatului de minifotbal organizat de Dragoș Muscalu (Liga Prieteniei Vâlcea). Pentru că echipa câștigătoare trebuia să mergă la Albena (Bulgaria) pentru a participa acolo la un turneu internațional, s-a luat decizia ca aceasată ediție a turneuului să se joace doar sistem tur. Întrecerea a fost câștigată de Experții lui Cosmin Florescu, cei care au învins în ultima etapă (meciul care a fost și o finală a turneului, echipa de pe locul secund, Sandu Paul din Călimănești, scor 4-3. Meciul a fost condus de un arbitru cu experiență, Cătălin Buși. În continuare, Experti vor merge la finala Ligii Prieteniei, care va avea loc la Bucureşti (premiul cel mare este de 1500 de euro), dar şi la Albena, la un puternic turneu în care vor lua parte echipe din opt ţări.

Clasamentl final a arătat astfel:

1. Experti 2000 Popești 45p
  2. Sandu Paul 40p
  3. Atletico Textila Vâlcea 35p
  4. Lupii Dacici 32p
  5. Danimar 30p.

La final, organizatorul turneului, Dragoş Muscalu a acordat şi premii individuale. Au fost premiați golgheterul competiţiei (Bogdan Bârlogeanu), cel mai frumos gol (Dorin Rădoi), cel mai tehnic jucător (Viorel Brocea), jucătorul fair-play (Cristi Dumitrescu – Sporting Rm. Vâlcea), cea mai fair-play echipă (Lupii Dacici), cel mai bun portar (Alin Dina).