HCM Râmnicu Vâlcea dispută în turneul de la Ploiești, primele jocuri amicale din această vară

Echipa feminină de handbal, HCM Râmnicu Vâlcea (manager Marian Joiţa – foto) participă în perioada 11-13 august, la un turneu de pregătire la Ploiești, acolo unde va disputa trei jocuri amicale, primele din această vară.

Alături de formația noastră, pregătită de către antrenorii Constantin Ștefan, Maria Duca  și Nicoleta Lazăr, la turneul de la Ploiești mai sunt prezente alte trei echipe din Liga Națională: CSM Ploiești, Unirea Slobozia și Măgura Cisnădie. Ulterior, echipa noastră, HCM Râmnicu Vâlcea va mai participa la două turnee de pregătire, la Craiova (19-21 august) şi Cluj (24-26 august).  Noua ediție a Ligii Naționale va începe pe 11 august, când HCM va juca în Sala Sporturilor Traian din Râmnicu Vâlcea cu U Cluj.

În această vară, clubul nostru a perfectat șapte transferuri, după cum urmează: Petra Blazek, Ines Khouildi (ambele venite de la  Molde HK), Andrea Beleska (Metalurg Skopje), Elaine Barbosa (Nykřbing), Nicoleta Safta (Alba Sebeş), Maria Gavrilă şi Cristina Florica (ambele de la SCM Craiova).  Obiectivul echipei noastre în noua ediție a Ligii Naționale este clasarea pe locurile 5-7.  Vă atașăm lotul actual al formației HCM Râmnicu Vâlcea, dar și programul turneului de la Ploiești.

Cu sprijinul dumneavoastră, ne dorim ca în viitor, să mediatizăm toate acțiunile echipei noastre, singura reprezentantă a județului Vâlcea în primul eșalon.  În acest sens, sperăm într-o colaborare foarte bună cu instituția media pe care o reprezentați.

Cu deosebită considerație,

Marian Joița-președinte HCM Râmnicu Vâlcea

 

Lot actual HCM Râmnicu Vâlcea:

Portari: Petra Blazek, Daniela Vălean,

Extreme: Ana Maria Simion, Hermina Stoicănescu, Cristina Florica

Interi: Andreea Adespii, Andrea Beleska, Ines Khouildi,

Centri: Ani Senocico, Maria Gavrilă,

Pivoţi: Elaine Barbosa, Florentina Craiu, Nicoleta Safta

Antrenori: Constantin Ștefan (Master coach), Maria Duca(secund), Nicoleta Lazăr (antrenor cu portarii)

 

Programul Cupei „CSM Ploieşti”:

Joi, ora 16.00:  CSM Unirea Slobozia – CS Măgura Cisnădie

Joi, ora 18.00: CSM Ploieşti – HCM Râmnicu Vâlcea

Vineri, ora 14.00: CSM Unirea Slobozia – HCM Râmnicu Vâlcea

Vineri, ora 16.00: CSM Ploieşti – CS Măgura Cisnădie

Sâmbătă, ora 10.00: CS Măgura Cisnădie – HCM Râmnicu Vâlcea

Sâmbătă, ora 12.00: CSM Ploieşti – CSM Unirea Slobozia

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *