Rezultatele partidelor din campionatele organizate de AJF Vâlcea> Forestierul Romani, lider în Seria Nord a Ligii a 5-a

Liga a 4-a Etapa a 7-a

 

Seria Vest:

Ştiinţa Grădiştea – Viitorul Valea Mare 6-3; AS Bărbăteşti – Olteţul Alunu 3-3; Olteţul Bălceşti – AS Popeşti 2016 11-1; Victoria Frânceşti – Faurul Livezi 2-2; ASCAS Creţeni – Inter Lăpuşata1-6; CN Gib Mihăescu – Păstorul Vaideeni 2-2.

 

Clasament: 1. Oltețul Alunu 17p; 2. Victoria Frâncești 16p; 3. Inter Lăpușata 13p; 4. Oltețul Bălcești 12p; 5. Știința Grădiștea 12p; 6. Viitorul Valea Mare 12p; 7. CN Gib Mihăescu 10p; 8. AS Bărbătești; 9. Faurul Livezi 10p; 10. Păstorul Vaideeni 7p; 11. AS Popești 2016 3p; 12. ASCAS Crețeni 0p.

 

Seria Vest:

AS B. Olăneşti – Sporting Galicea 2-2; Căpşunarii Buneşti – AS Mihăeşti 3-3; AS Chimia 2012 – Foresta Malaia 2-0; Sportul Genuneni – Stejarul Vlădeşti 1-1; Viitorul Budeşti – Oltul Drăgoeşti  1-1; Viitorul P. Măglaşi a stat

 

Clasament: 1. Foresta Malaia 13p; 2. Sporting Galicea 13p; 3. Sportul Genuneni 13p; 4. Viitorul P. MăglașI 12p; 5. Stejarul Vlădești 11p; 6. AS B. Olănești 9p; 7. AS Chimia 2012 8p; 8. Căpșunarii Bunești 7p; 9. Viitorul Budești 3p;M 10. Oltul Drăgoești 3p; 11. AS Mihăești 2p.

 

___________________________

 

Liga a 5-a Etapa a 6-a

 

Confirmând startul perfect de campionat, echipa lui mitică Drăgănescu (foto), Forestierul Romani a câștigat la Streoești, scor 4-1, și a preluat fotoliul de lider al Seriei Nord în Liga a 5-a. Gruparea din Romani are acum un avans de două puncte față de ocupanta locului secund, Athletico Rm. Vâlcea, formație care a câștigat (oarecum nedrept), la masa verde,  meciul direct din tur cu Forestierul.

 

Seria Nord:

Măgura Slătioara – Athletico Rm. Vâlcea 4-3; ACS Vâlcea Sport – Alutus Sălătrucel 4-2; Tineretul Surupatele – Progresul Berbeşti 5-5; AS Oteşani – Montana Iz Rece 2-3; Prim Stroeşti – Forestierul Romani 1-4; Rapid U Stoeneşti – ALX Port Vale Mateeşti 3-0 (neprezentare oaspețI); AS Rm. Vâlcea 2016 – CS Cavalerul Trac 5-0

 

Clasament: 1. Forestierul Romani 15p; 2. AS Athletico Rm. Vâlcea 13p; 3. Montana Iz Rece 13p; 4. ACS Vâlcea Sport 13p; 5. AS Rm. Vâlcea 2016 12p; 6. Alutus Sălătrucel 12p; 7. Măgura Slătioara 12p; 8. Cavalerul Trac Cernișoara 12p; 9. Rapid Ursus Stoenești 7p; 10. Prim Stroești 6p; 11. Progresul Berbești 4p; 12. AS Oteșani 3p; 13. Tineretul surupatele 1p; 14. ALX Port Vale Mateești 0p.

 

Seria Sud:

Damila Măciuca – Rapid Voiceşti 6-0; AS Lungeşti – UTD Drăgăşani 6-4; Recolta Laloşu – FC Băbeni II 2-0; Oltul Ioneşti – CS Guşoeni 1-1; Luceafărul Pesceana – CS Şuşani 2-1; Cerna Copăceni – Zorile Scundu 3-2; Olteţul Zătreni a stat

 

Clasament: 1. Oltul Ionești 14p; 2. CS Gușoeni 12p; 3. Damila Măciuca 11p; 4. Luceafărul Pesceana 11p; 5. Recolta Laloșu 9p; 6. FC Băbeni II 7p; 7. CS Șușani 7p; 8. UTD Drăgășani 7p; 9. Cerna Copăceni 6p; 10. Oltețul Zătreni 5p; 11. AS Lungești 5p; 12. Rapid Voicești 4p; 13. Zorile Scundu 1p.

 

 

 

 

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *