În Seria Nord a Ligii a V-a, AS Râmnicu Vâlcea 2016 câștigă la Izvoru Rece și rămâne pe podium

Echipa preşedintelui Iulian Dinucu, AS Rm. Vâlcea 2016, a reuşit a şasea victorie din acest sezon reuşind să treacă pe locul 2 în clasamentul Seriei Nord a Ligii a 5-a. Râmnicenii au câştigat, în urma unui meci echilibrat şi greu, la Izvoru Rece, scor 2-1. Scorul  fost deschis de oaspeţi prin golgheterul echipei, Vlăsceanu, la jumătatea primei reprize, dar gazdele au egalat după 10 minute dintr-un penalti dictat în urma unui henţ în careul propriu făcut de un fundaş de la AS Rm. Vâlcea 2016. Golul victoriei oaspeţilor a fost marcat, pe contraatac, de acelaşi Vlăsceanu, care a reuşit, astfel, dubla, la jumătatea părţii secunde. „Dedicăm această victorie domnului Georgel Robu, cel care săptămâna trecută şi-a serbat ziua de naşere şi care e în permanenţă lângă echipă”, spune Iulian Dinucu.

Echipa AS Rm. Vâlcea 2016:

Cojocaru – dinucu, Ctin Popescu, Claudiu Popescu, Stancu, Toni Buniţă, Nicu Buniţă, Vlăsceanu, Bălan, Dumitrache şi Olaru. A mai intrat Nicolae Rădulescu.

Rezerve neutilizate Răzvan Rădulescu, Toader Trușcă, Tacăle. Antrenori Liviu Ban și Marius Lungu, delegatul echipei Cosmin Pătrașcu.

Următorul meci al echipei lui Iulian Dinucu va fi week-end-ul viitor la Budești cu Rapid Ursus Stoenești.