CS Șirineasa pierde acasă, cu FC Voluntari II, și termină turul pe locul 12

Singura echipă vâlceană din Liga a 3-a, CS Șirineasa a încheiat sezonul, în Seria a 3-a, cu un eșec, pe teren propriu, 2-6, cu echipa secundă a clubului FC Voluntari. Deși au deschis repede scorul prinfundașul Lary Nicolaescu, în minutul 3, băieții lui Gabi Mangalagiu au primit două goluri, de la același jucător, Voicu, în decurs de cinci minute (minutele 12 și 17). La pauză, gruparea din Voluntari a intrat la vestiare cu un avans de trei goluri (4-1) după reușitele lui Ene (minutele 29 și 44). La zece minute de la reluare s-a făcut 5-1 pentru oaspeți (gol Stănescu), Darius Preda a redus din diferență în minutul 70, dar scorul final, 6-2 pentru FC Voluntari II, avea să fie stabilit de Voicu în minutul 83. CS Șirineasa termină turul pe locul 12 în serie, cu 15 puncte, la 4 puncte de locurile 7-8, ocupate de FC Aninoasa și CS Mioveni 2.