CS Şirineasa a câştigat primul amical al iernii: 1-0, cu CS Podari

În primul meci amical al anului 2017, divizionara C, CS Şirineasa a câştigat, 1-0, cu CS Podari, colega sa de serie. Golul victoriei pentru formaţia managerului general Mădălin Dobre a fos marcat de Tănăsescu, spre finalul partidei. S-au jucat trei reprize a câte 30de minute fiecare.

Antrenorul Gabi Mangalagiu a început meciul cu Cârstoiu – Ionuş Săraru, Nicolaescu, Popescu, Roşianu, Constantin, Horumbă,Tomescu, Săraru Leo, Răcăreanu, Tănăsescu. De-a lungul meciului au mai intrat Teodorescu şi Radu Sorin – Tisoaica, Mocioacă,, Lăzărescu, Tănăsie, Racheru, Simeanu,Ciocotoiu, Preda, Bârziche, Tătulescu, Tilioiu.

Nu au jucat Marinescu şi Chiripuş.

Următorul meci de pegătire pentru formaţia vâlceană va fi vineri, 3 februarie, de la ora 11,00, tot la Şirineasa, cu liderul Ligii a 2-a, Juventus Bucureşti.