CS Şirineasa a pierdut (1-7) amicalul cu Juventus Bucureşti. Urmează Viitorul Dăeşti

După victoria din meciul cu CS Podari, 1-0, meci disputat pe teren propriu, CS Şirineasa a jucat, de data aceasta pe terenul sintetic de la Popeşti, cu liderul Ligii a 2-a, Juventus Bucureşti. Au fost două reprize a câte 45 de minute, iar scorul final a fost 7-1 pentru gruparea antrenată de Daniel Opriţa. Singurul gol al formaţiei lui Gabi Mangalagiu a fost marcat de mijlocaşul Marinel Ciocotoiu, în debutul părţii secunde.

Urmează meciul cu Viitorul Dăeşti

Gabriel Mangalagiu a început partida cu Juventus Bucureşti cu următorul „unsprezece”: Iustin Teodorescu – Ioan Săraru, Laurenţiu Nicolaescu, Ionuţ Lăzărescu, Marian Roşianu, Gheorghiţă Constantinescu, Marinel Ciocotoiu, Petruţ Tomescu, Leonard Săraru, Ştefan Răcăreanu, Robert Tănăsescu. În repriza secundă, au mai intrat Radu Cârstoiu, Radu Sorin (portari), Radu Mocioacă, Bogdan Popescu, Octavian Marinescu, Alexandru Chiripuş, Raul Horumbă, Darius Preda şi Adrian Tilioiu. CS Şirineasa va disputa următorul meci amical miercuri, 8 februarie, de la ora 15.30, cu Viitorul Dăeşti, echipă care activează în Superliga judeţeană de fotbal, tot pe „sinteticul” din Popeşti