Klaus Iohannis vrea demisia de urgență a guvernului Grindeanu

La doar câteva minute după întâlnirea cu premierul Sorin Grindeanu, Klaus Iohannis a anunțat că își menține părerea: Guvernul trebuie să-și prezinte demisia.

 

„Mingea e la coaliţia de guvernare. Lucrurile trebuie rezolvate. Ordonanţa 14 nu va fi problematică. Am înţeles că toată lumea vrea s-o aprobe. Oamenii sunt în continuare nemulţumiţi, şi-au pierdut încrederea în guvern, în PSD şi o spun foarte clar în piaţă. Cine are urechi, să audă!

Oamenii care protestează spun ce îşi doresc ei. Politicienii ar trebui să audă şi să ia decizii. Rezolvarea trebuie căutată şi găsită de cei care au creat problema. PSD-ul trebuie să vină cu soluţiile.”, a declarat președintele.

Klaus Iohannis le-a răspuns și protestatarilor care îi cer demisia în fața Palatului Cotroceni.

„Am înţeles mesajul lor, nu voi demisiona, dar ei au dreptul să-şi spună nemulţumirea.”, a spus Klaus Iohannis, după întâlnirea cu Sorin Grindeanu.

37 de comentarii la „Klaus Iohannis vrea demisia de urgență a guvernului Grindeanu

  • 14 februarie 2017 la 12:14
    Permalink

    Nici guvernul ales de noi nu va decisions,noi vrem guvernul nostru ,nu guvernul lui Iohanis, strada nu ne reprezinta.Televiziunile de casa aleSRI amplifica dezbinarea romanilor,analisti, comentatori,justitiari jurnalisti etc.cobesc pe micile ecrane, intereseaza oamenii iesiti pe strazii,care sant mintiti,Iohanis sa scoata justitia de sub control politic,sa delege CSM sa numeasca procurori si judecatori astfel ca acestia sa nu mai fie obligati sa-i faca pe plac.SRI sa functioneze pe criterii de performanta, sa desfiinteze politia politica ,sa nu se mai dea in fata occidentului ca luptator impotriva coruptiei, si ca „aparator”al democratiei,toate acestea in speranta pt.al doilea mandat, pe care n-are sa-l mai pupe niciodata,o sa consideram aceasta perioada,cea mai sinistra dupa 89,atunci romanii au fost uniti, nu invrajbiti ca acum.Lasati guvernul sa lucreze, noi o sa hotaram daca e bine sau rau.

    Răspunde
    • 14 februarie 2017 la 12:57
      Permalink

      Pensionarii ar trebui să stea naibii acasă să se bucure de pensie şi de nepoţi, mi să iasă ca proştii în stradă pentru 30 sau 50 de lei, distrugând viitorul nepoţilor cu ideile lor idioate de pe vremea lui Ceauşescu.

      Răspunde
      • 14 februarie 2017 la 13:09
        Permalink

        Mai animalule needucat,prosti sint aceia care ti-au dat viata,au adus pe lume un golan si un impertinent,cum iti permiti mai javra ordinara sa spui ca oamenii care ies sint prosti,voi turma de vite a lui iohannis sinteti destepti,drogatilor,stati in piata poate va iradiati si farima de minte care pretindeti ca o aveti,sa plecati deacolo cind v-o pleca stilpul de la cap,care nepoti,cei ca tine,niste analfabeti care va lasati manevrati de exterminatorul de la Cotroceni,altfel va mai organizeaza un”Colectiv”.

        Răspunde
        • 14 februarie 2017 la 15:20
          Permalink

          Vai mama voastra,iesiti in strada sa va spuneti parerea ca voi ati castigat prin vot.Asta datorita a celor care au dormit pana acuma.Voi nu stiti altceva decat sa mergeti la munca sa va castigati salariul si penalii (PSD) sa fure.RUSINE

          Răspunde
        • 14 februarie 2017 la 18:17
          Permalink

          pleaca dracu de prost,tu nici nu sti ce vb,cretin idiot,in plus toti mosnegi si babele sau vandut la corupti pt 30-50 lei rusine sunt pt romania,la fel k tine,rusine sa va fie dementilor

          Răspunde
        • 14 februarie 2017 la 18:48
          Permalink

          Dupa cat esti de educat mu mi as dori sa fii parintele meu!!

          Răspunde
        • 14 februarie 2017 la 19:33
          Permalink

          Ce ai pe suflet ai nevoie de vreo grațiere. Îl acuzi pe Iohannis că a distrus tara doar în doi ani de când este la putere , Romania era deja distrusă și vândută străinilor de cei care au fost la putere până acum 27 de ani dintre care cel puțin 20 sunt psd fsn sau cum dracul le mai ziceți . Am crescut sub bocancii comuniștilor am trăit pe pielea mia mizeriile nu le mai țineți partea sunt oameni care o f…….. si pe masa ca să le meargă lor bine. Au început să se toarne între ei ai răbdare să vezi ce urmează să vezi cum se mănâncă între ei. Ai văzut și până acum , dar am impresia ca ești dintre ăia care când trebuie să rezolve problemele le rezolvați doar cu șpagă relații etc. Sau dus timpurile alea aveți răbdare o să vedeți voi o să umpleți pușcăriile

          Răspunde
        • 15 februarie 2017 la 14:11
          Permalink

          PE CIN E FACI CUCOANA ANIMAL .. nu judeca acest om vrea curatenie in tara lui vrea sa aiba de munca pt as creste copii sa le de a de mancare de unde scoti asa vorbe cine sunt vite sau poate esti o cucoana ce mananci si traiesti bine cu serviitori in casa face cocosul oua de aur de poti sa iti permiti sa pronunti pe al nostru presdinte un pic de rusine nu ai la ce scoala ai invatat tovarase la ghiorghiu si ai salariu de psd analfabeta esti ceea ce vorbesti ai inteles de copii tarii de tineri tari sa nu te ei caracatite ce sunteti . mi e rusine sa vad cum deschide ti gura cum se miroasa ca ati furat tara noastra a copiilor nostri cum sa va numesc ……………………………………………….. alibabba si cei 40 de hotii

          Răspunde
        • 16 februarie 2017 la 5:01
          Permalink

          Poate reușiți sa motivați logic ‘ exterminatorul Johannis’.

          Răspunde
      • 14 februarie 2017 la 14:15
        Permalink

        mi as dori sa vad o postare care sa spuna eu am primit mostenire pamint la tara si i am dat valoare plantind pe un ha 200 de copaci ,am lucrat ca voluntar la ingrijirea si educatia unor copii ,conteaza faptele nu vorbele nu mai spun de productia industriala care au facut o praf cei dupa 89 :da ti valoare la ce a mai ramas inteligent

        Răspunde
      • 14 februarie 2017 la 17:59
        Permalink

        AOLEU ,TU DE UNDE AI VENIT MA SMECHERULE ? NU CUM VA MAMICA TA TE-A NASCUT PE VREMEA AIE , PORCULE , GOLANULE , MUISTULE , LABAGIULE SI LA URMA PROSTULE .

        Răspunde
      • 14 februarie 2017 la 19:40
        Permalink

        Dupa figura cu ordonanta, ne-am convins ce va poate capul. Mie imi este rusine pentru protestele de la guvern. Groaznica manipulare pe fondul unor necunoasteri minimale.

        Răspunde
      • 15 februarie 2017 la 14:13
        Permalink

        sti ceva cei ce vorbesc de presedinte sunt tradatori tari toti

        Răspunde
    • 14 februarie 2017 la 13:05
      Permalink

      Care ‘noi o sa hotaram daca e bine sau rau”???! Dar oamenii cer demisia actualului guvern iar PSD-ul sa numeasca un alt guvern-tot psedist!!! Iei au creat problema, ei sa o rezolve! Este asa de greu de inteles ce a spus presedintele? Deci nu un guvern al presedintelui ci un guvern tot al vostru, cei care ati votat pentru pomeni!!! Deja au inceput sa se scumpeasca toate datorita voua!!!

      Răspunde
      • 14 februarie 2017 la 19:43
        Permalink

        Iar voi nu ati fost la vot pentru ca nu va platit nimeni. Mai bine ati protesta pentru aflarea adevarului de la Colectiv, Bamboo SI DE CE SE DISTRUGE CAPITALUL ROMANESC. Protestati impotriva Parlamentului, singura institutie democratica a poporului, pentru a face pe plac tatucului vostru. Vreti un Putin dar acuzati oameni care au votat ca sunt „CIUMA rosie”. VOI sunteti ciuma.

        Răspunde
    • 14 februarie 2017 la 14:05
      Permalink

      Nu te reprezintă dar tu nu eşti nici buricul Pământului nici Mafalda .eşti o nula .nici nu contează părerea ta .
      Trebuie să plece .Au facut prea multe abuzuri , nu ne mai incredem in acest Guvern .

      Răspunde
    • 14 februarie 2017 la 14:50
      Permalink

      Poate nu va reprezinta pe dv, dar strada reprezinta mult mai multi oameni decat cei care au votat actualul guvern..faceti procentajul..apoi mai vorbiti..:( 🙂

      Răspunde
    • 14 februarie 2017 la 19:56
      Permalink

      VOTEZ IOHANNIS INCA UN MANDAT !!!

      Răspunde
    • 14 februarie 2017 la 20:57
      Permalink

      Care guvern ales de voi cu cite voturi ati furat se cunoaste stilul vostru.daca ati avut 10% din voturi nu reprezentati poporul.Sunteti hoti parveniti! Jos mafia psd-la puscarie-de ce va este frica nu o sa scapati!

      Răspunde
    • 16 februarie 2017 la 5:56
      Permalink

      SIGUR AI PUSO DE MAMALIGA VREI
      GUVERNUL TAU NU AL PRESEDINTELUI ESTI TARE ER IST ER CUNOSI PE TOTII STII PE CINE ALEGI PUI NUMAI OAMENI DE BAZ A GUVERNUL TAU O SA FIE CA SI DRAGNEA DACA AI INCREDERE DEPLINA IN PRESEDIMTE LASAL SASI DACA TREABA NOI STIM CE AVEM DE FACUT SA IL SUSTINEM O ZI BUNA GUVERNUL NOSTRU

      Răspunde
    • 16 februarie 2017 la 19:01
      Permalink

      Sa mori tu ca IOHANNIS nu va mai pupa inca un mandat ? Ba PSD-ista retardata ce esti dar ce face mizeria ta numita PSD este bine ma PROASTA DRACULUI ce esti ? Intreaba-te daca BORATURILE astea RETARDATE de GUNOAIE STRADALE cu MIZERIA lor de PSD va termina mandatul de 4 ani la guvernare. MIZERIA ASTA DE PSD TREBUIE DIZOLVATA !!! EU I-AS DIZOLVA FIZIC PE TOTI ACEIA DIN PSD RESPONSABILI DE CRIZA IN CARE SUNTEM. Din cauza voastra, a RETARDATILOR MINTALI a ajuns MIZERIA asta BORATA nuita PSD la guvernare. Ba RETARDATII dracului ce sunteti, distrugeti tara asta pentru 100 ron in plus la pensie.

      Răspunde
  • 14 februarie 2017 la 12:36
    Permalink

    Vorbesti prostii, baba iliesciana!

    Răspunde
  • 14 februarie 2017 la 12:54
    Permalink

    bine ca esti tu un tanar basisto-iohannist!

    Răspunde
    • 16 februarie 2017 la 19:04
      Permalink

      Sa ma pis pe tine de retardata si pe mizeria ta de PSD. Lua-v-ar dracu sa va ia de gunoaiele societatii ce sunteti. Distrugeti Romania voi astia RETARDATI cu mizeria voastra de PSD.

      Răspunde
  • 14 februarie 2017 la 13:57
    Permalink

    Nu,Domnule Iohannis,dumneata trebuie sa le ceri protestatarilor din PV ,sa mearga acasa! Nu iti dai demisia,desi ti se cere,atunci nici Guvernul ales nu are d ece sa-si dea demisia! Doar ca sa ti se satisfaca hachitele,nu,domnule pres!

    Răspunde
    • 14 februarie 2017 la 15:49
      Permalink

      Deci majoritatea într-o țară normală ar trebuii să se impună în fața minorității dar in această țară de căcat este exact invers. Voi nu vreți să înțelegeți că nu vă mai vrem voi nu înțelegeți că ne-am săturat de minciuni hoții sărăcie si prostie(ca har domnului este destula). De ce să plecăm noi prin alte părți cu dl Johanis, de ce nu plecați voi handicapaților mentali cu tot cu guvernul pe care la-ți ales și care în continuare vă dă prosteală iar voi o înghițiți ca pe un căcat cu gust de trandafiri(trei la număr mai exact). Dacă partidul de guvernămînt susțineți că a fost ales democratic atunci și procedura de alegeri anticipate sunt exact tot la fel democratice. Iar celor care țin neapărat să ia poziție contra celor scrise mai sus nu le spun decît un singur lucru : închideți gura că pute a rahat.

      Răspunde
  • 14 februarie 2017 la 15:02
    Permalink

    Scumpirile sunt datorita corporatiilor care conduc tot ce tine de infrastructura economica din Romania, prostanacilor.Pana nu o sa va intre bine in cap chestia asta, nu o sa intelegeti absolut nimic din tot ceea ce se intampla.Voi, duceti-va cu creierel spalate sa protestati, ca ei isi fac treaba in spatele vostru, inconstientilor! Oricum sunteti o turma de sclavi pe plantatiile lor si aveti mentalitate de robi in catuse. De fapt nu va meritati libertatea (pe care oricum nu o aveti)… Circul pe care il propagati este oricum in favoarea stapanilor vostri care abia asteapta sa va mai puna niste ghiulele de picioare. Stiti ce veti reusi? Sa aruncati tara in haos si anarhie, sa puneti in derizoriu adevaratele valori democratice, sa distrugeti cu inconstienta ce a mai ramas de la hotii hulpavi care au devalizat Romania. Sunteti o generatie pierduta iar copiii vostri va vor blestema cu lacrimi in ochi pentru viata de iad pe care le-ati creat-o prin iresponsabilitatea voastra.Sunt curios, daca un singur jandarm ar fi tras un foc in aer ce s-ar fi intamplat? Ati fi fugit toti ca babuinii pentru ca in esenta sunteti o turma incapabila de gandire proprie, lasa si pacatoasa. Probabi ca atunci ati fi lasat de-o parte pancartele cu sloganurile infecte si agramate si v-ar fi pierit si avantul revolutionar.

    Răspunde
    • 16 februarie 2017 la 6:10
      Permalink

      SCUZE DAR ESTI O JAVRA CA DE OBICEI TOTI PSDISTI NRNOROCITI DUPA PUTERE UN SINGUR MOTIV SA ARATI TU PT CARE PRESEDINTELE SASI DEA DEMISIA DAI VOI ZDREMTELE DE PSDISTI AVETI UN MILION DE MOTIVE SA FITI CU PARTID CU TOT DIZOLVATII TU NU FACI LEGILE IN TARA ROMINEASCA TU GUNOI AI LIV LA PUSCARIE VATI INJOSIT CU AMARITI DE OAMENI IATI SCOS IN STRADA PT 100 DE LEI VA BATETI JOC DE EI NU TOTI ROMINI SINT ASA CA SI CRU DE LA COTROCENI OAMENI VOSTRU SINT CUM SINTETI VOI GUNOAIE VATI ARATAT

      Răspunde
  • 14 februarie 2017 la 15:53
    Permalink

    Băi ăștia ce mai aveți o bașia in cur si crepați stați dracului acasă și creșteți nepoții. …nu a avut România președinte așa de bun de la revoluție cum e actualul

    Răspunde
  • 14 februarie 2017 la 15:56
    Permalink

    Sunteți niște idioți care susțin psd

    Răspunde
  • 14 februarie 2017 la 19:49
    Permalink

    Sa se respecte votul si democratia. Dupa 4 ani, evaluam, evaluati si decidem la vot. Guvernul nu a gresit in emiterea ordonantei. A gresit Iohhanis ca s-a opus. Consecintele sa le suporte Iohhanis pentru dezincriminarea abuzului in serviciu si neexecutarea deciziilor CCR. De asemenea sa raspunda si capii protestatarilor

    Răspunde
  • 14 februarie 2017 la 21:58
    Permalink

    Sa va ia dracu de pesedisti scurți în gît și sa va fut morții și vii în gură! Că eu personal va lichidez și va ard in morții voștri de zdrențe! Pai mai cacati cu ochi ce morți voștri mai vreți mă? Au vîndut tot în 27 ani au furat tot? Vreți exemple? Mătușa tamara, petromidia, Onești rafinărie, păduri, toate fabricile și uzinele, tot mă zdrențe ce sunteți. Gata în morți voștri gata? Ce mai vreți viața copiilor noștri?

    Răspunde
  • 15 februarie 2017 la 1:31
    Permalink

    Cei din piata SUSTINUTI IMORAL DE CATRE INSUSI AUTORUL MORAL Al UNEI LOVITURI DE STAT AFLATA IN PLINA DESFASURARE RECTE PRESEDINTELE IN EXERCITIU AL ROMANIEI, VOR DEMISIA GUVERNULUI LEGITIM GRINDEANU. NU DOMNULE NU ESTE NICI MORAL NICI LEGAL SI NICI ETIC CA O MASINA MANIPULATA IN STRADA DE SERVICII SECRETE STRAINE AJUTATE DE CATRE SRI, FORMATORI DE OPINIE RADIO, TV, ETC SA DICTEZE PRIN VOCEA STRAZII. GUVERNUL DACĂ VA CADEA ASTA S AR PRODUCE NUMAI IN PARLAMENT SI NUMAI MOTIVAT ACESTA PUTAND SA II RETRAGA INCREDEREA SI INVESTITURA.

    Răspunde

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *