Au condus în două rânduri dar au plecat învinși: CS Șirineasa a pierdut (2-3) la Chiajna, cu echipa secundă a clubului de primă ligă, Concodia

Au condus în două rânduri dar au plecat învinși:

CS Șirineasa a pierdut (2-3) la Chiajna, cu echipa secundă a clubului de primă ligă, Concodia

(foto Gabi Mangalagiu)

Deși a condus în două rânduri, la 1-0 și la 2-1, singura echipă vâlceană din eșaloanele superioare ale fotbalului românesc, CS Șirineasa a pierdut finalmente, 3-2, a Chiajna, cu echipa secundă a clubului de primă ligă, Concordia. Meciul a contat pentru runda cu numărul 20 a Seriei a 3-a din Liga a 3-a, și pentru că are doar 16 puncte, gruuparea antrenată de Gabi Mangalagiu a căzut pe penultimul loc în grupă.  Ultima poziție a seriei este ocupată acum de formația din Titu, cu 3 puncte mai puțin. Etapa viitoare, pe 4 aprilie, CS Șirineasa joacă acasă cu deja promovata în liga secundă, gruparea antrenată de Nicolae Dică, SCM Pitești.

Ionuț Marian și Leo Săraru, macatorii echipei vâlcene

Vâlcenii au deschis scorul relatriv rapid, prin achiziția făcută în pauza competițională, Ionuț Marian (în minutul 8). Gazdele au egalat în minutul 20 prin experimentatul Marian Contantinescu. Leo Săraru a făcut 2-1 pentru CS Șirineasa, cu golul marcat din penalty, în minutul 40, însă bucuria oaspeților a durat doar două minute, pentru că cei de la Chiajna a egalat la 2 în minutul 42 prin Robert Răducanu. Cu 10 minute înainte de final, Plisc a înscris golul victoriei pentru Concordia, 3-2.