Rezultatele concursului național ”Memorialul Bobo și Viorica Enescu” – ediția a X-a

80 M Feminin

1 Manthoupolu, Lida Maria   05 CSS Ploiesti                      10.71

2 Musulete, Stefania Medee  05 CS Chim.Rm.Valcea                 10.97

3 Albu, Ioana Iosefina      05 CS Chim.Rm.Valcea                 11.52

3 Ciobanu, Ileana Catalina  05 CSS Caracal                       11.52

 

 

 

100 M Open Feminin

1 Grecu, Andreea            94 CS Farul C‑ta                     12.06

3 Rosianu, Ana Maria        93 CSM Craiova                       12.22

4 Sandu, Stefania Victorit  97 CSM Craiova                           12.56

 

 

100 M Juniori III Feminin

 

1 Predica, Denisa Ioana     02 CSS Targoviste                    12.10

2 Baiasu, Ioana             03 CS Chim.Rm.Valcea                 12.70

3 Dancea, Alexia Ioana      03 CSM Pitesti                       13.78

 

  100 M Masters Feminin

 

1 Gheorghiu, Adina          72 ACS R. M. A. Bucuresti            13.35

2 Marciuc, Cristina         79 CS Chim.Rm.Valcea                 15.70

3 Pasare, Mihaela           72 CS Chim.Rm.Valcea                 16.18

 

200 M  Open  Feminin

 

1 Grecu, Andreea            94 CS Farul C‑ta                     24.79

2 Fica, Mariana Madalina    93 CS Olimpia Buc.                   26.19

3 Paraschiv, Ioana Miruna   98 LPS P.T. Craiova,CS               26.33

 

 

 

300 M  Copii I Feminin

1 Ciobanu, Ileana Catalina  05 CSS Caracal                       44.92

2 Musulete, Stefania Medee  05 CS Chim.Rm.Valcea                 46.11

3 Coman, Alexandra          05 LPS Pitesti                           47.66

 

 

400 M  Open  Feminin

1 Sandu, Stefania Victorit  97 CSM Craiova                       61.38

2 Vladulescu, Ioana Cristi  01 Lic.Teh.Bratianu                  63.61

3 Simoiu, Elena Mihaela     00 Lic.Teh.Bratianu                  64.65

 

 

400 M  Juniori III  Feminin

 

1 Guraliuc, Alexandra Miha  03 LPS Pitesti                       64.94

2 Naum, Diana               03 CS Chim.Rm.Valcea                 68.15

3 Stefanoiu, Ionela Loreda  02 LPS Pitesti                       68.32

 

 

800 M   Open Feminin

1 Ionas, Ivona Gabriela     02 CSS Targoviste                  2:22.05

2 Chivoiu, Andreea Cerasel  02 LPS Tg. Jiu                     2:23.93

3 Orza, Ariana              01 Lic.Teh.Bratianu                2:33.06

 

 

 

 

3000 M  Open Feminin

 

1 Moaga, Elena              86 CSM Craiova,CS Olimpia         10:19.25

2 Draghicescu, Alexandra G  02 Lic.Teh.Bratianu               10:44.59

3 Dan, Elena Violeta        98 LPS Pitesti,CA Roman           11:02.78

 

 

400 M garduri  Feminin

1 Proteasa, Maria Alina     01 CN M.B.Vilcea                     68.12

2 Pufu, Alexandra Mihaela   00 CN M.B.Vilcea                     68.73

3 Dan, Elena Violeta        98 LPS Pitesti,CA Roman              69.37

 

 

 

Saritura in lungime Open Feminin

 

1 Popescu, Roxana Elena     00 Col.Nat.Vilcea                    5.32m

2 Gavrila, Carina Maria     03 CS Chim.Rm.Valcea                 4.50m

 

 

80 M   Copii I   Masculin

 

1 Dragomir, Alberto Gabrie  04 CSS Triumf  Buc.                  10.15

2 Vatafu, Robert Andrei     04 LPS Pitesti                       10.42

3 Bognar, Vasile            04 Stiinta Horezu                    11.25

 

100 M  Open    Masculin

 

1 Melnicescu, Ioan Andrei   96 CSM Onesti                        10.65

2 Popescu, Adrian Madalin   97 CSM Drobeta Tr.Severin            10.80

3 Pitigoi, Ioan             95 CSM Craiova                       10.88

 

  100 M  Juniori III    Masculin

 

1 Iana, Andrei              02 CN M.B.Vilcea                     12.07

2 Mocioaca, Vlad Ionut      02 CN M.B.Vilcea                     12.28

3 Neacsu, Gabi Nicolae      02 CN M.B.Vilcea                     12.40

 

  100 M  Masters    Masculin

 

1 Dragut, Razvan Sorin      78 CSS Triumf Buc.                   11.90
2 Nedelcu, Catalin          77 CS Chim.Rm.Valcea                 12.91

3 Manda, Iulian Claudiu     75 CSM Craiova                       12.98

 

200 M  Open Masculin

1 Melnicescu, Ioan Andrei   96 CSM Onesti                        21.64

2 Radu, Cristian            96 CSM Ploiesti,CS Farul Constanta   22.01

3 Popescu, Adrian Madalin   97 CSM Drobeta Tr.Sv                 22.02

 

 

300 M    Copii I  Masculin

1 Dragomir, Alberto Gabrie  04 CSS Triumf  Buc.                  38.54

2 Vatafu, Robert Andrei     04 LPS Pitesti                       40.24

3 Vochin, Alexandru Gabrie  05 LPS Pitesti                       46.49

 

 

400 M  Open Masculin

 

1 Dragan, Adrian Razvan     90 CSM Timisoara                     48.90

2 Andonii, Constantin       88 ACS Roamanian Ma                  48.97

3 Gheban, Madalin Dorian    97 CSU Craiova                       51.40

 

 

  400 M  Juniori III Masculin

 

1 Mocioaca, Vlad Ionut      02 CN M.B.Vilcea                     55.83

2 Neacsu, Gabi Nicolae      02 CN M.B.Vilcea                     57.82

3 Grigorita, Eduard Marcel  02 LPS Pitesti                       58.39

 

 

  800 M  Open  Masculin

 

1 Voicu, Cristian Gabriel   01 C.N.M.B. Vilcea                 1:54.85

2 Gheban, Madalin Dorian    97 CSU Craiova                     1:55.63

3 Matei, Andrei Daniel      99 CSS Caracal,CSU Craiova         1:57.60

 

 

 

3000 M  Open  Masculin

 

1 Betej, Daniel Ionut       87 CSU Resita,CSM Craiova          8:34.79

2 Stefana, Andrei Cristian  88 CSM Craiova,CSM Sf.Gheorghe     8:35.90

3 Busca, Marius Marian      79 CSM Craiova,CSA Steaua          9:03.39

 

 

400 M garduri  Open Masculin

 

1 Zaharia, Eduard Costin    99 Col.Nat.Vilcea                    61.12

2 Marcoiu, Andrei Florin    00 CS Chimia Rm.Vl.,CNMB Valcea      62.30

3 Costache, Mircea Dan      00 CSM Brasov                        66.99

 

 

Saritura in lungime Open Masculin

1 Petre, Gabriel            95 CSM Bucuresti                     6.44m

2 Sodolescu, Gheorghe Cosm  99 CS Chim.Rm.Valcea                 6.36m

3 Sima, Mihai Radu          94 As.CSM Dunarea Giurgiu            6.00m

 

 

FRA a acordat doua trofee pentru:

 

Cel mai bun rezultat la  Masculin

 

Melnicescu Ioan Andrei 200m CSM Onesti  21.64    989 puncte

 

Cel mai bun rezultat la  Feminin

 

 

Grecu, Andreea  200m   CS Farul C‑ta   24.79    1019 Puncte

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *