Sancţiunile Comisiei de Disciplină a AJF în cazul jucătorilor care au lovit un arbitru şi un arbitru asistent: Ionuţ Adrian Purece – 6 luni de suspendare, Claudiu Constantin Giurloiu – un an de suspendare

În minutul 69 al meciul din Liga a 5-a, Seria Nord, AS Oteşani – Athletico Rm. Vâlcea, arbitrul Iulian Truşcă şi asistentul Marius Glodeanu au fost loviţi de doi jucători. Cazul a ajuns în tenţia Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Vâlcea, forul condus de Constantin Lazăr (foto) luând următoarele decizii:

• Jucătorul Ionuţ Adrian Purece (AS Oteşani) a primit 6 luni de suspendare şi penalitate sportivă
  • Delegatul echipei AS Oteşani, Nicolae Diaconu a fost sancţionată cu 3 etape de suspendare
  • Jucătorul Claudiu Constantin Giurloiu (AS Oteşani) a primit un an de suspendare
  • Rezultatul meciului AS Oteşani – Athletico Rm. Vâlcea (interupt în minutul 69, la scorul de 2-1 pentru oaspeţi) a fost omologat cu scorul de 3-0 (victorie la “masa verde”) pentru echipa oaspete