Noua achiziţie a HCM-ului, NATASA KRNIC: „Sunt foarte pozitivă și am mare încredere în HCM Râmnicu Vâlcea”

Echipa de primă ligă din handbalul feminin românesc, HCM Râmnicu Vâlcea anunță perfectarea a încă două transferuri, interul stânga NATASA KRNIC (29 ani) și extrema dreapta CRISTINA MITRACHE (20 ani) semnând contracte valabile pe doi ani cu clubul nostru.

Krinic este de origine croată, dar a jucat pentru naționala Muntenegru și a evoluat ultima dată la Danubius Galați.

Noua jucătoare a echipei noastre, NATASA KRNIC a oferit și prima declarație în calitate de componentă a HCM Râmnicu Vâlcea.

”M-am decis să semnez cu Vâlcea, deoarece îmi place proiectul care mi-a fost prezentat de către conducerea clubului. Sper să fim o echipă puternică în sezonul viitor, să ne situăm cât mai sus în clasament și să jucăm în cupele europene. Sunt foarte pozitivă și am mare încredere în HCM Râmnicu Vâlcea” a declarat NATASA KRNIC.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *