Comunicat de presă HCM: Ucraineeanca Iryna Glibko a semnat cu gruparea vâlceană


Clubul nostru anunță că jucătoarea IRYNA GLIBKO (27 ani), care este și componentă a naționalei Ucrainei, a semnat azi un contract cu HCM Rm Vâlcea. Glibko poate evolua pe posturile de coordonator de joc și inter stânga, este în România din anul 2012 și a mai jucat în campionatul intern la Danubius Galați, CSM București și CSM Roman. Are în palmares două medalii de argint și una de bronz în campionatul Ucrainei, a fost golghetera campionatului României în sezonul 2012-2013 și campioană națională cu CSM în sezonul 2014- 2015. În sezonul trecut, ucraineanca a evoluat la CSM Roman, fiind golghetera echipei.
”Îmi place mult proiectul de la HCM, îmi place noua echipă și condițiile de performanță de la Râmnicu Vâlcea. Am ales Vâlcea și cred că îmi pot aduce aportul pentru atingerea obiectivelor noii mele echipe. Sunt foarte fericită să fac parte din familia HCM Râmnicu Vâlcea!” a spus Irina după ce a semnat contractul cu clubul nostru.
Bine ai venit la Vâlcea, Iryna!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *