CS Șirineasa cîștigă la Țicleni și se califică în turul 3 al Cupei României

La primul meci oficial din acest sezon, CS Șirineasa (grupare preluată in vară de omul de afaceri gorjean Nicu Sarcină) a făcut scor, 3-0, la Țicleni, cu Știința, in Cupa României.

Au marcatm pentru gruparea antrenată de Gabi Mangalagiu, Pirvu (minutele 20 si 41) și Manole (minutul 37).

Următorul meci, in Cupă, pentru CS Șirineasa, va fi pe 13 septembrie, în turul 3.

Rezultatele turului 2 al Cupei Romaniei:

PETROLUL PLOIEŞTI (PH) – URBAN TITU (DB) 2-0
SC POPEŞTI LEORDENI (IF) – UNIREA SLOBOZIA (IL) 5-6, după executarea loviturilor de departajare.

VOINŢA LUPAC (CS) – CNS CETATE DEVA (HD)  2-5, după prelungiri

TRANSDOR TUDORA (BT) – CSM ROMAN (NT)  1-4

CIMENTUL BICAZ (NT) – AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC (HR) 1-3

UNIREA MIRCEŞTI (IS) – AEROSTAR BACĂU (BC)  0-3

CSM FOCŞANI (VN) – METALOSPORT GALAŢI (GL)   5-0

ZIMBRUL SLOBOZIA CONACHI (GL) – AVÂNTUL VALEA MĂRULUI (GL)  3-2

SPORTUL CHISCANI (BR) – SPORTING LIEŞTI (GL)   1-3

FC PĂPĂUŢI (CV) – OLIMPIA RÂMNICU SĂRAT (BZ) 0-1

VIITORUL FÂNTÂNELE (CT) – DELTA DOBROGEA TULCEA (TL)  0-3

AGRICOLA BORCEA (CL) – AXIOPOLIS CERNAVODĂ (CT)   2-0

ÎNAINTE MODELU (CL) – ACSM OLTENIŢA (CL)  5-1

AFCM ALEXANDRIA (TR) – CS TUNARI (IF)   5-3

ASTRA PLOSCA (TR) – SPORTING ROŞIORI (TR)   1-5

GLORIA GAZ METAN CORNEŞTI (DB) – FLACĂRA MORENI (DB)  1-2

ŞTIINŢA TURCENI (GJ) – ACS ŞIRINEASA (VL)  0-3

ŞOIMII LIPOVA (AR) – GLORIA LUNCA TEUZ CERMEI (AR)  3-0VOINŢA BILED (TM) – CSM LUGOJ (TM)  2-1

CS DIOSIG BIHARDIOSZEG (BH) – NAŢIONAL SEBIŞ (AR)  0-3

PROGRESUL ŞOMCUŢA MARE (MM) – AFC FOTBAL COMUNA RECEA (MM)   2-10

UNIREA ALBA IULIA (AB) – UNIREA DEJ (CJ)  1-0

CS IERNUT (MS) – INDUSTRIA GALDA (AB)  0-1

UNIREA CRISTURU SECUIESC (HR) – AVÂNTUL REGHIN (MS)   3-1

ASF ZĂRNEŞTI (BV) – OLIMPIC CETATE RÂŞNOV (BV)  1-5

PERFORMANŢA IGHIU (AB) – UNIREA JUCU* (CJ)  3-0
FC UNIVERSITATEA CLUJ (CJ) – VIITORUL ULMENI* (MM) 3-0
FC ZALĂU* (SJ) – 
SĂNĂTATEA CLUJ (CJ) 0-3
FC MILCOV* (OT) – 
ACSO FILIAŞI (DJ) 0-3

 

► Faza a III-a: 13 septembrie 2017
► Faza a IV-a: 4 octombrie 2017
► Şaisprezecimi de finală: 25 octombrie 2017
► Optimi de finală: 29 noiembrie 2017
► Sferturi de finală: 28 februarie 2018
► Semifinale (tur): 18 aprilie 2018
► Semifinale (retur): 9 mai 2018
► Finala: 27 mai 2018

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *