SPORTIVII ŞI ANTRENORII  ANULUI  2017  ÎN VÂLCEA

 

NR. CRT NUME ŞI PRENUME

SPORTIV

RAMURA SPORTIVĂ CLUB

SPORTIV

ANTRENOR
1. STANCIU  NICOLAE

 

KARATE

 

C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PAUL DINU
  Multiplu medaliat la Campionatul Mondial, European și Național de Karate Shotokan la Seniori.

Maestru Emerit al Sportului

 

4 Medalii C.M.

4 Medalii C.E.

2 Medalii C.N.

4 Medalii C.R.

Antrenor Emerit  şi Ordinu Meritul Sportiv

Decorat de Preşedintele României cu Ordinul în grad de Cavaler.

2. BÎLĂ  ANDREEA – RALUCA KARATE

 

C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PAUL DINU
  Multiplă medaliată la Campionatul Mondial, European și Național de Karate Shotokan la Seniori.

Maestru Emerit al Sportului

 

2 Medalii C.M.

2 Medalii C.E.

6 Medalii C.N.

2 Medalii C.R.

 

Antrenor Emerit  şi 

Decorat de Preşedintele României cu Ordinul Meritul Sportiv în grad de Cavaler.

2. GHIȚĂ SILVIU KARATE

 

C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PAUL DINU
  Multiplu medaliat la Campionatul Mondial, European și Național de Karate Shotokan la Seniori.

 

Maestru Emerit al Sportului

 

4 Medalii C.M.

4Medalii C.E.

7 Medalii C.N.

4 Medalii C.R.

 

Meritul Sportiv  Antrenor Emerit  şi 

Decorat de Preşedintele României cu Ordinul în grad de Cavaler.

3. CRUCERU ANDREI KARATE C.S.S. RM.VÂLCEA IONIȚĂ MIHAI
  Multiplu medaliat la Campionatele Naționale de Karate juniori, tineret și seniori.  

5 Medalii C.N.

 
4. ILIESCU DIANA KARATE C.S. SAISHIN RM.VÂLCEA VLĂDUȚ CĂTĂLIN
  Multiplu medaliată la Campionatele Naționale de Karate tineret și seniori.  

4 Medalii C.N.

 
5. ENACHE ANDRADA KARATE C.S.SPORT MAX RM.VÂLCEA AVRAM  SORIN
  Multiplu medaliată la Campionatele Naționale și European de Karate Shito Ryu la juniori.  

2 Medalii C.E.

3 Medalii C.N.

 
5. PAUL VIOREL – DINU

 

KARATE

 

C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA CONSTANTIN DANEȘ
  Multiplu medaliat la Campionatul Mondial, European și Național de Karate Shotokan Seniori.

Maestru Emerit al Sportului

4 Medalii C.M.

4 Medalii C.E.

7 Medalii C.N.

4 Medalii C.R.

 

 

Antrenor Emerit 

 

     

ATLETISM

 

 
1.

 

VOICU  GABRIEL ATLETISM C.N.M.B. RM.VÂLCEA MIREA 

MARINELA

  Multiplu medaliat la Campionatul Balcanic, FOTE și Național de Atletism la juniori. 1 Medalie FOTE

2 Medalii C.B.

5 Medalii C.N.

 

 
2. ȘERBAN  MARIUS ATLETISM C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LELIOARA ALEXANDRESCU
  Dublu  medaliat la Campionatul Balcanic de Atletism la seniori.  

2 Medalii C.B.

 

 
3. POPESCU  ROXANA ATLETISM C.N.M.B. RM.VÂLCEA POPESCU ANGELA
  Dublu  medaliată  la Campionatul Național de Atletism la juniori.  

2 Medalii C.N.

 

 
4. PUFU  ALEXANDRA ATLETISM C.N.M.B. RM.VÂLCEA ENESCU  ALINA
  Medaliată  la Campionatul Național de Atletism la juniori.  

1 Medalie C.N.

 

 
5. MĂRCOIU  ANDREI ATLETISM C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA CÎRSTEA  CLAUDIU
  Dublu  medaliat  la Campionatul Național de Atletism la juniori.  

2 Medalii C.N.

 

 
       
     

ȘAH

 

 
1. CIOCAN  MARIA ȘAH C.S. ȘAH CLUB RM.VÂLCEA VARLAN HERVIG IOAN
  Dublu  medaliată  la Campionatul Național de Șah la tineret.  

2 Medalii C.N.

 

2. DEAC  BOGDAN DANIEL ȘAH C.S. ȘAH CLUB RM.VÂLCEA VARLAN HERVIG IOAN
   

Medaliat la Campionatul European și Campionatul Naţional de Șah la juniori și seniori.

 

 

 

1 Medalie C.E.

1 Medalie C.N.

4 Medalii la Turnee Internaționale

 

     
     
     

HALTERE

 

1. BULAI ANDRADA HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU GHEORGHE
  Multiplă medaliată la Campionatul Național și European de Haltere la juniori.

 

 

3 Medalii C.E.

6 Medalii C.N.

 

2. MOLDOVAN  DANIEL HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU GHEORGHE
  Medaliat la Campionatul Național de Haltere la seniori.

 

 

1 Medalie C.N.

 

3. GÎRLESCU MARIUS HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU GHEORGHE
  Medaliat la Campionatul Național de Haltere la juniori.

 

 

1 Medalie C.N.

 

     
     
     

LUPTE

 

1. ZARIOIU  RADU LUPTE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LUPU CORNEL
  Locul III la C.N. de Lupte la Tineret  

1 Medalie  C.N.

 

2. LĂZĂROIU EDUARD LUPTE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LUPU CORNEL
  Locul III la C.N. de Lupte la Tineret  

1 Medalie  C.N.

 

3. VLADESCU CIPRIAN LUPTE C.S.S. RM.VÂLCEA LUPU CORNEL
  Locul III la C.N. de Lupte la Juniori  

1 Medalie  C.N.

 

         
   
         
         
         
    BOX

 

   
1. UDUBAȘA ANDREI BOX C.S. CHIMIA RM. VÂLCEA BĂLUȚĂ MARIUS
  Viceampion Naţional de Box la Seniori  

1 Medalie C.N.

 

2. DESROBITU  MIHAI BOX C.S. CHIMIA RM. VÂLCEA BĂLUȚĂ MARIUS
  Viceampion Naţional de Box la Seniori  

1 Medalie C.N.

 

3. MIHAI ADRIAN BOX C.S. CHIMIA RM. VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE
  Medaliat la Campionatul Naţional de Box la Seniori  

1 Medalie C.N.

 

4. NEAGOE  RĂZVAN BOX C.S.S./C.S.CHIMIA RM. VÂLCEA BĂLUȚĂ MARIUS
  Medaliat la Campionatul Naţional de Box la Juniori  

1 Medalie C.N.

 

5. PETRE  DENISA BOX C.S. CHIMIA RM. VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE
  Campioană Naţională de Box la Juniori  

1 Medalie C.N.

    KEMPO
1. ZARIOIU  RADU KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN
  Multiplu medaliat la Campionatul European și Național de Kempo Seniori.  

2 Medalii C.E.

5 Medalie  C.N.

 

2. SERAFIM ȘTEFAN KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN
  Multiplu medaliat la Campionatul Național de Kempo Seniori.  

6 Medalie  C.N.

 

3. MEZEI  ALEXANDRU KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN
  Multiplu medaliat la Campionatul Național de Kempo Seniori.  

5 Medalie  C.N.

 

4. DOROBANȚU MIHAI KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN
  Multiplu medaliat la Campionatul Național de Kempo Seniori.  

3 Medalie  C.N.

 

5. LUCIU  IONUȚ KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN
  Multiplu medaliat la Campionatul Național de Kempo Seniori.  

3 Medalie  C.N.

 

SPORTIVII si ANTRENORII  ANULUI  2017  ÎN VÂLCEA

NR. CRT NUME ŞI PRENUME

SPORTIV

RAMURA SPORTIVĂ CLUB

SPORTIV

ANTRENOR
1. STANCIU  NICOLAE

 

KARATE

 

C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PAUL DINU
  Multiplu medaliat la Campionatul Mondial, European și Național de Karate Shotokan la Seniori.

Maestru Emerit al Sportului

 

4 Medalii C.M.

4 Medalii C.E.

2 Medalii C.N.

4 Medalii C.R.

Antrenor Emerit  şi Ordinu Meritul Sportiv

Decorat de Preşedintele României cu Ordinul în grad de Cavaler.

2. BÎLĂ  ANDREEA – RALUCA KARATE

 

C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PAUL DINU
  Multiplă medaliată la Campionatul Mondial, European și Național de Karate Shotokan la Seniori.

Maestru Emerit al Sportului

 

2 Medalii C.M.

2 Medalii C.E.

6 Medalii C.N.

2 Medalii C.R.

 

Antrenor Emerit  şi 

Decorat de Preşedintele României cu Ordinul Meritul Sportiv în grad de Cavaler.

2. GHIȚĂ SILVIU KARATE

 

C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA PAUL DINU
  Multiplu medaliat la Campionatul Mondial, European și Național de Karate Shotokan la Seniori.

 

Maestru Emerit al Sportului

 

4 Medalii C.M.

4Medalii C.E.

7 Medalii C.N.

4 Medalii C.R.

 

Meritul Sportiv  Antrenor Emerit  şi 

Decorat de Preşedintele României cu Ordinul în grad de Cavaler.

3. CRUCERU ANDREI KARATE C.S.S. RM.VÂLCEA IONIȚĂ MIHAI
  Multiplu medaliat la Campionatele Naționale de Karate juniori, tineret și seniori.  

5 Medalii C.N.

 
4. ILIESCU DIANA KARATE C.S. SAISHIN RM.VÂLCEA VLĂDUȚ CĂTĂLIN
  Multiplu medaliată la Campionatele Naționale de Karate tineret și seniori.  

4 Medalii C.N.

 
5. ENACHE ANDRADA KARATE C.S.SPORT MAX RM.VÂLCEA AVRAM  SORIN
  Multiplu medaliată la Campionatele Naționale și European de Karate Shito Ryu la juniori.  

2 Medalii C.E.

3 Medalii C.N.

 
5. PAUL VIOREL – DINU

 

KARATE

 

C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA CONSTANTIN DANEȘ
  Multiplu medaliat la Campionatul Mondial, European și Național de Karate Shotokan Seniori.

Maestru Emerit al Sportului

4 Medalii C.M.

4 Medalii C.E.

7 Medalii C.N.

4 Medalii C.R.

 

 

Antrenor Emerit 

 

     

ATLETISM

 

 
1.

 

VOICU  GABRIEL ATLETISM C.N.M.B. RM.VÂLCEA MIREA 

MARINELA

  Multiplu medaliat la Campionatul Balcanic, FOTE și Național de Atletism la juniori. 1 Medalie FOTE

2 Medalii C.B.

5 Medalii C.N.

 

 
2. ȘERBAN  MARIUS ATLETISM C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LELIOARA ALEXANDRESCU
  Dublu  medaliat la Campionatul Balcanic de Atletism la seniori.  

2 Medalii C.B.

 

 
3. POPESCU  ROXANA ATLETISM C.N.M.B. RM.VÂLCEA POPESCU ANGELA
  Dublu  medaliată  la Campionatul Național de Atletism la juniori.  

2 Medalii C.N.

 

 
4. PUFU  ALEXANDRA ATLETISM C.N.M.B. RM.VÂLCEA ENESCU  ALINA
  Medaliată  la Campionatul Național de Atletism la juniori.  

1 Medalie C.N.

 

 
5. MĂRCOIU  ANDREI ATLETISM C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA CÎRSTEA  CLAUDIU
  Dublu  medaliat  la Campionatul Național de Atletism la juniori.  

2 Medalii C.N.

 

 
       
     

ȘAH

 

 
1. CIOCAN  MARIA ȘAH C.S. ȘAH CLUB RM.VÂLCEA VARLAN HERVIG IOAN
  Dublu  medaliată  la Campionatul Național de Șah la tineret.  

2 Medalii C.N.

 

2. DEAC  BOGDAN DANIEL ȘAH C.S. ȘAH CLUB RM.VÂLCEA VARLAN HERVIG IOAN
   

Medaliat la Campionatul European și Campionatul Naţional de Șah la juniori și seniori.

 

 

 

1 Medalie C.E.

1 Medalie C.N.

4 Medalii la Turnee Internaționale

 

     
     
     

HALTERE

 

1. BULAI ANDRADA HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU GHEORGHE
  Multiplă medaliată la Campionatul Național și European de Haltere la juniori.

 

 

3 Medalii C.E.

6 Medalii C.N.

 

2. MOLDOVAN  DANIEL HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU GHEORGHE
  Medaliat la Campionatul Național de Haltere la seniori.

 

 

1 Medalie C.N.

 

3. GÎRLESCU MARIUS HALTERE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DINU GHEORGHE
  Medaliat la Campionatul Național de Haltere la juniori.

 

 

1 Medalie C.N.

 

     
     
     

LUPTE

 

1. ZARIOIU  RADU LUPTE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LUPU CORNEL
  Locul III la C.N. de Lupte la Tineret  

1 Medalie  C.N.

 

2. LĂZĂROIU EDUARD LUPTE C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA LUPU CORNEL
  Locul III la C.N. de Lupte la Tineret  

1 Medalie  C.N.

 

3. VLADESCU CIPRIAN LUPTE C.S.S. RM.VÂLCEA LUPU CORNEL
  Locul III la C.N. de Lupte la Juniori  

1 Medalie  C.N.

 

         
   
         
         
         
    BOX

 

   
1. UDUBAȘA ANDREI BOX C.S. CHIMIA RM. VÂLCEA BĂLUȚĂ MARIUS
  Viceampion Naţional de Box la Seniori  

1 Medalie C.N.

 

2. DESROBITU  MIHAI BOX C.S. CHIMIA RM. VÂLCEA BĂLUȚĂ MARIUS
  Viceampion Naţional de Box la Seniori  

1 Medalie C.N.

 

3. MIHAI ADRIAN BOX C.S. CHIMIA RM. VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE
  Medaliat la Campionatul Naţional de Box la Seniori  

1 Medalie C.N.

 

4. NEAGOE  RĂZVAN BOX C.S.S./C.S.CHIMIA RM. VÂLCEA BĂLUȚĂ MARIUS
  Medaliat la Campionatul Naţional de Box la Juniori  

1 Medalie C.N.

 

5. PETRE  DENISA BOX C.S. CHIMIA RM. VÂLCEA DOBRIȚOIU NICOLAE
  Campioană Naţională de Box la Juniori  

1 Medalie C.N.

    KEMPO
1. ZARIOIU  RADU KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN
  Multiplu medaliat la Campionatul European și Național de Kempo Seniori.  

2 Medalii C.E.

5 Medalie  C.N.

 

2. SERAFIM ȘTEFAN KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN
  Multiplu medaliat la Campionatul Național de Kempo Seniori.  

6 Medalie  C.N.

 

3. MEZEI  ALEXANDRU KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN
  Multiplu medaliat la Campionatul Național de Kempo Seniori.  

5 Medalie  C.N.

 

4. DOROBANȚU MIHAI KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN
  Multiplu medaliat la Campionatul Național de Kempo Seniori.  

3 Medalie  C.N.

 

5. LUCIU  IONUȚ KEMPO C.S. CHIMIA RM.VÂLCEA DANEȘ CONSTANTIN
  Multiplu medaliat la Campionatul Național de Kempo Seniori.  

3 Medalie  C.N.

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *