Flacăra, 5-1 la Tomșani, la reluarea campionatului Superligii Vâlcea

victorii pe linie la reluarea campionatului Superligii Vâlcea la fotbal, pentru echipele din fruntea clasamentului.

Astfel, Flacăra Horezu a câștigat la Tomșani. 5-1, cu goluri pentru gruparea horezeană, Verdes, Simeanu, Samson, Precup și un autogol. La pauză horezenii aveayu 2-1 , Gherghe a egalat la 1 pentru Tomșani, după care Simeanu a făcut 2-1. La reluare, Samson a debutat cu gol (3-1) pentru horezeni.

De partea cealaltă, la Călimănești, Cozia a câștigat greu, 1-0, disputa cu Voința Orlești. Golul victoriei pentru gruparea antrenată de Vasile Ilinca a fost marcat de Ceapă, în minutul 47 . De remarcat faptul că în min 33,  Ștefan, de la gazde, a ratat un penalty.

Și Viitorul Dăești a câștigat, 2-1, la Alunu.

Scorul etapei a fost înregistrat la Băbeni, FC Băbeni – Oltețul Bălcești 9-1.

Etapa viitoare, la Horezu are loc primul meci șoc al primăverii, Flacăra – Cozia.