Duelul echipelor din comunele cu acelaşi nume, Păuşeşti, adjudecat de FC Păuşeşti Otăsău

Etapa trecuta FC Păuşeşti Otăsău a facut a 3 a victorie consecutiva, castigand meciul contra celor de la A.S Pausesti Maglasi cu 4-3. „Am condus cu 3-0 la pauza,baietii au intrat a 2 a repriza mai relaxati si in minutul 70 scorul era 3-3,reusind sa marcam golul victoriei prin Uca Alexandru care a marcat de 2 ori, pentru noi au mai marcat Tonea Alexandru si Ancuta Adrian. Duminica 22-04-2018 ora 11.00 vom intalni pe teren propriu una din cele mai serioase si constante echipe din liga 4 A.S Ramnicu Valcea care se afla pe locul 3. Meciul va avea loc pe stadionul din Barcane .Asteptam suporterii sa ne fie alaturi ca de fiecare data! Multumim consiliului local Pausesti pentru plata baremurilor si taxelor ajf si primarului Catalin Avan,printre putinii edili care este alaturi de echipa si la meciurile de acasa si din deplasare!”, spune managerul eechipei, Iulian Toabeş, cel care este şi reprezentantul Consiliului Local P. Otăsău în cadrul Asociaţiei Sportive FC Păuşeşti Otăsău.