Echipa lui Gabi Mangalagiu, Viitorul Dăeşti a învins Cozia şi a făcut schimb de locuri cu ea în Superligă

Etapa intermediară din play-offul Superligii Vâlcea a adus modificări în clasament.

Învingătoare în meciul de la Fedeleşoiu, 1-0, cu CS Cozia (gol Bîrlogeanu, în minutul 75, din penalty), gruparea lui Gabi Mangalagiu (foto), Viitorul Dăeşti a trecut pe locul 2, făcând, de fapt, schimb de locuri cvu învinsa sa, Cozia.

În aceeaşi rundă, la Valea Mare (Băbeni), Flacăra a mai făcut un pas spre câştigarea campionatului cu o (zero) înfrângeri. Gruparea lui Adi Popa a câştigat, scor 4-2, disputa cu echipa gazdă, FC Băbeni. Marcatori, pentru Flacăra, Georgescu – 2 şi Precup – 2. De remacat faptul că la pauză, FC Băbeni conducea cu 2-0!!!

La Orleşti, în cel de-al treilea joc al play-offului, Voinţa a trecut cu scorul de 2-0 de Unirea Tomşani.