Echipa de handbal, juniori 2, de la CSS Municipiul Rm. Vâlcea debutează, în partea a doua a campionatului, acasă, cu ACS Alpha Oradea

Federatia Română de Handbal a stabilit şi grupele valorice la juniori 2, acolo unde activează, cu rezultate de excepţie, până acum, gruiparea antrenată de prof. Stăncuţa Guiu, CSS Municipiul Rm. Vâlcea.

Vâlcenii, care au câştigat en-fanfare, Grupa E, în prima parte a campionatului, cu un avans de 4 puncte faţă de formaţia cu cele mai mari şanse la câştigarea grupei, CSS Craiova, vor juca acum în Grupa Valoare 3, alături de CSS Craiova, CSS Hunedoara, colege de serie cu vâlcenii şi în prma parte a campionatului, SCM Poli Timişoara, CSM Şcolar Reşiţa şi ACS Alpha Oradea, echipe venite din Grupa F.

Vor fi 10 partide, iar CSS Municipiul Rm Valcea va juca astfel:

etapa 1: sîmbătă 2 februarie: CSS – ACS Alpha Oradea

etapa a 2-a: sâmbătă, 9 februarie: CSS – CSS Craiova

etapa a 3-a: sâmbătă, 2 martie: CSS Hunedoara – CSS

etapa a 4-a: sâmbătă, 9 martie: CSS – SCM Poli Timişoara

etapa a 5-a: sâmbătă, 16 martie: CSM Şcolar Reşiţa – CSS

etapa a 6-a: sâmbătă, 23 martie: ACS Alpha Oradea – CSS

etapa a 7-a: sâmbătă, 30 martie: CSS Craiova – CSS

etapa a 8-a: miercuri, 3 aprilie: CSS Hunedoara – CSS

etapa a 9-a: sâmbătă, 6 aprilie: SCM Poli Timişoara – CSS

etapa a 10-a: sâmbătă, 200 aprilie: CSS – CSM Şcolar Reşiţa

Iată şi celelalte 3 grupe valorice:

 

1 CSS Medgidia 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 AHC Dobrogea Sud Constanta 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 CSS Calarasi 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 CSM Bucuresti 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 CSS 2 Bucuresti 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 CSS 3 Steaua Bucuresti 0 0 0 0 0 0

 

1 LPS Piatra Neamt 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 LPS Vaslui 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 LPS Iasi 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 CSS Bacau 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 CSS Galati 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 CSM Bacau 0 0 0 0 0 0 0 0

 

1 Academia Minaur Baia Mare 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
2 AHC Potaissa Turda 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
3 CS Extrem Baia Mare 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
4 CSS Dinamo Brasov 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
5 CS Sporting Ghimbav 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
6 CSM Ploiesti 0 0 0 0 0 0

 

La final, primele două echipe clasate în fiecare 4 grupe vor participa la turneul final care va desemna campioana naţională la această categorie de vârstă.

6 CSS 3 Steaua Bucuresti 0 0 0 0 0 0

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *