De ziua comunei, FC P. Otăsău a bătut, în etapa intermediară, acasă, pe Athletico Govora

„Pe 21 mai de ziua comunei a avut loc etapa a 4 a intermediara. La aceasta partida am avut 4 titulari care nu au putut sa vina din motive personale.Chiar daca am marcat in primele minute prin FIlipoiu Marian, am intrat foarte relaxati la acest meci, adversarii au intrat mai motivati parca ca noi. Athletico conducând cu 2-1. S-a terminat 3-2 pentru noi.

Am avut noroc ca baietii s-au trezit la realitate repede si am reusit sa intoarcem scorul, avand si alte multe ocazii de gol ,chiar si un penalti ratat.

Pentru noi au marcat Filipoiu Marian,Lucian Boncioiu si Dani Bardac iar pentru oaspeti Ciuca si Visan Iliuta.

Multumesc presedintelui echipei din Govora care a acceptat sa jucam intermediara marti.

Duminica ne asteapta un meci foarte greu cu cea mai buna echipa din serie!
Nu degeaba a condus campionatul de la inceput pana la final. Au in lot jucatori foarte buni,mai ales cei 2 mijlocasi centrali care se inteleg foarte bine.
Probabil o sa fie un meci spectaculos,cel mai bun sa castige.
De remarcat faptul ca domnul primar a lasat festivalul Glasul Otasaului si a venit langa noi a 2 a repriza,incurajand baietii pana la final”.
Iulian Toabeş – manager FC Păuşeşti Otăsău, reprezentantul echipei în Consiliul Local P. Otăsău