Flacăra Horezu începe campionatul, în Liga a 3-a, la Sebiş, Viitorul Dăeşti, acasă, cu CS Hunedoara

Mutate într-o serie „imposibilă”, datorită deplasărilor lungi pe care le vor avea (unele de 4-500 de km, dus!), echipele vâlcene de Liga a 3-a, Flacăra Horezu şi Viitorul Dăeşti şi-au aflat adversarii din prima parte a turului Seriei a 4-a.

Astfel, gruparea ce a terminat pe podium campionatul trecut (la prima sa prezenţă în elalonul 3), dar în Seria a 3-a, Flacăra Horezu începe campionatul 2019 – 2020 la Naţional Sebiş.

Proaspăt promovată în Liga a 3-a, echipa lui Gabi Mangalagiu, Viitorul Dăeşti va juca acasă cu CS Hunedoara.

Prima etapă a turului va fi pe 24 august .

Cele două echipe vâlcene, Flacăra şi Viitorul Dăeşti, se vor întâlnii în meci direct în ultima etapă a turului, pe 30 noiembrie, în Treapt.

În perspectiva unei evoluţii cât mai bune în Liga a 3-a, cele două formaţii şi-au întărit linia de atac.

Dacă Florin Costea este, cel puţin pentru acest sezon, jucătorul echipei din Dăeşti, „omul foarfecă”, Mansur a semnat de curând cu echipa din Oraşul Ceramicii Populare Româneşti, Flacăra Horezu.

(foto: Arena Valceana)

 

TURUL CAMPIONATULUI

Etapa 1 – 24 august 2019

Fortuna Becicherecu MicACS Poli Timişoara
Progresul PecicaCrişul Chişineu Criş
CS Comunal DumbrăviţaLPS Cetate Deva
CSC Ghiroda şi Giarmata ViiGloria Lunca Teuz Cermei
Viitorul Dăeşti CS Hunedoara
Naţional SebişFlacăra Horezu
Şoimii LipovaU Craiova 1948 SA
Gilortul Târgu CărbuneştiACSO Filiaşi

Etapa a 2-a – 31 august 2019

ACS Poli Timişoara – ACSO Filiaşi
U Craiova 1948 SA – Gilortul Târgu Cărbuneşti
Flacăra Horezu – Şoimii Lipova
CS Hunedoara – Naţional Sebiş
Gloria Lunca Teuz Cermei – Viitorul Dăeşti
LPS Cetate Deva – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
Crişul Chişineu Criş – CS Comunal Dumbrăviţa
Fortuna Becicherecu Mic – Progresul Pecica

Etapa a 3-a – 07 septembrie 2019

Progresul Pecica – ACS Poli Timişoara
CS Comunal Dumbrăviţa – Fortuna Becicherecu Mic
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Crişul Chişineu Criş
Viitorul Dăeşti – LPS Cetate Deva
Naţional Sebiş – Gloria Lunca Teuz Cermei
Şoimii Lipova – CS Hunedoara
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Flacăra Horezu
ACSO Filiaşi – U Craiova 1948 SA

Etapa a 4-a – 14 septembrie 2019

ACS Poli Timişoara – U Craiova 1948 SA
Flacăra Horezu – ACSO Filiaşi
CS Hunedoara – Gilortul Târgu Cărbuneşti
Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova
LPS Cetate Deva – Naţional Sebiş
Crişul Chişineu Criş – Viitorul Dăeşti
Fortuna Becicherecu Mic – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
Progresul Pecica – CS Comunal Dumbrăviţa

Etapa a 5-a – 21 septembrie 2019

CS Comunal Dumbrăviţa – ACS Poli Timişoara
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Progresul Pecica
Viitorul Dăeşti – Fortuna Becicherecu Mic
Naţional Sebiş – Crişul Chişineu Criş
Şoimii Lipova – LPS Cetate Deva
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Gloria Lunca Teuz Cermei
ACSO Filiaşi – CS Hunedoara
U Craiova 1948 SA – Flacăra Horezu

Etapa a 6-a – 28 septembrie 2019

ACS Poli Timişoara – Flacăra Horezu
CS Hunedoara – U Craiova 1948 SA
Gloria Lunca Teuz Cermei – ACSO Filiaşi
LPS Cetate Deva – Gilortul Târgu Cărbuneşti
Crişul Chişineu Criş – Şoimii Lipova
Fortuna Becicherecu Mic – Naţional Sebiş
Progresul Pecica – Viitorul Dăeşti
CS Comunal Dumbrăviţa – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii

Etapa a 7-a – 05 octombrie 2019

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACS Poli Timişoara
Viitorul Dăeşti – CS Comunal Dumbrăviţa
Naţional Sebiş – Progresul Pecica
Şoimii Lipova – Fortuna Becicherecu Mic
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Crişul Chişineu Criş
ACSO Filiaşi – LPS Cetate Deva
U Craiova 1948 SA – Gloria Lunca Teuz Cermei
Flacăra Horezu – CS Hunedoara

Etapa a 8-a – 12 octombrie 2019

ACS Poli Timişoara – CS Hunedoara
Gloria Lunca Teuz Cermei – Flacăra Horezu
LPS Cetate Deva – U Craiova 1948 SA
Crişul Chişineu Criş – ACSO Filiaşi
Fortuna Becicherecu Mic – Gilortul Târgu Cărbuneşti
Progresul Pecica – Şoimii Lipova
CS Comunal Dumbrăviţa – Naţional Sebiş
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Viitorul Dăeşti

Etapa a 9-a – 19 octombrie 2019

Viitorul Dăeşti – ACS Poli Timişoara
Naţional Sebiş – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
Şoimii Lipova – CS Comunal Dumbrăviţa
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Progresul Pecica
ACSO Filiaşi – Fortuna Becicherecu Mic
U Craiova 1948 SA – Crişul Chişineu Criş
Flacăra Horezu – LPS Cetate Deva
CS Hunedoara – Gloria Lunca Teuz Cermei

Etapa a 10-a – 26 octombrie 2019

ACS Poli Timişoara – Gloria Lunca Teuz Cermei
LPS Cetate Deva – CS Hunedoara
Crişul Chişineu Criş – Flacăra Horezu
Fortuna Becicherecu Mic – U Craiova 1948 SA
Progresul Pecica – ACSO Filiaşi
CS Comunal Dumbrăviţa – Gilortul Târgu Cărbuneşti
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Şoimii Lipova
Viitorul Dăeşti – Naţional Sebiş

Etapa a 11-a – 02 noiembrie 2019

Naţional Sebiş – ACS Poli Timişoara
Şoimii Lipova – Viitorul Dăeşti
Gilortul Târgu Cărbuneşti – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
ACSO Filiaşi – CS Comunal Dumbrăviţa
U Craiova 1948 SA – Progresul Pecica
Flacăra Horezu – Fortuna Becicherecu Mic
CS Hunedoara – Crişul Chişineu Criş
Gloria Lunca Teuz Cermei – LPS Cetate Deva

Etapa a 12-a – 09 noiembrie 2019

ACS Poli Timişoara – LPS Cetate Deva
Crişul Chişineu Criş – Gloria Lunca Teuz Cermei
Fortuna Becicherecu Mic – CS Hunedoara
Progresul Pecica – Flacăra Horezu
CS Comunal Dumbrăviţa – U Craiova 1948 SA
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – ACSO Filiaşi
Viitorul Dăeşti – Gilortul Târgu Cărbuneşti
Naţional Sebiş – Şoimii Lipova

Etapa a 13-a – 16 noiembrie 2019

Şoimii Lipova – ACS Poli Timişoara
Gilortul Târgu Cărbuneşti – Naţional Sebiş
ACSO Filiaşi – Viitorul Dăeşti
U Craiova 1948 SA – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
Flacăra Horezu – CS Comunal Dumbrăviţa
CS Hunedoara – Progresul Pecica
Gloria Lunca Teuz Cermei – Fortuna Becicherecu Mic
LPS Cetate Deva – Crişul Chişineu Criş

Etapa a 14-a – 23 noiembrie 2019

ACS Poli Timişoara – Crişul Chişineu Criş
Fortuna Becicherecu Mic – LPS Cetate Deva
Progresul Pecica – Gloria Lunca Teuz Cermei
CS Comunal Dumbrăviţa – CS Hunedoara
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – Flacăra Horezu
Viitorul Dăeşti – U Craiova 1948 SA
Naţional Sebiş – ACSO Filiaşi
Şoimii Lipova – Gilortul Târgu Cărbuneşti

Etapa a 15-a – 30 noiembrie 2019

Gilortul Târgu Cărbuneşti – ACS Poli Timişoara
ACSO Filiaşi – Şoimii Lipova
U Craiova 1948 SA – Naţional Sebiş
Flacăra Horezu – Viitorul Dăeşti
CS Hunedoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii
Gloria Lunca Teuz Cermei – CS Comunal Dumbrăviţa
LPS Cetate Deva – Progresul Pecica
Crişul Chişineu Criş – Fortuna Becicherecu Mic

RETURUL CAMPIONATULUI

Etapa a 16-a – 07 martie 2020
Etapa a 17-a – 14 mart:e 2020
Etapa a 18-a – 21 martie 2020
Etapa a 19-a – 28 martie 2020
Etapa a 20-a – 04 aprilie 2020
Etapa a 21-a – 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 22-a – 11 aprilie 2020
Etapa a 23-a – 17 aprilie 2020
Etapa a 24-a – 25 aprilie 2020
Etapa a 25-a – 02 mai 2020
Etapa a 26-a – 06 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 27-a – 09 mai 2020
Etapa a 28-a – 16 mai 2020
Etapa a 29-a – 23 mai 2020
Etapa a 30-a – 30 mai 2020

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *