Condusă cu 2-0 în primele minute, FC PO întoarce rezultatul şi câştigă, 5-2, acasă, cu Oltul Drăgoeşti

Cu Iuliana Demetrescu la centru, FC Păuşeşti Otăsău a început ezitant meciul din runda intermediară, acasă, contra unei echipe cu pretenţi la podium în acest sezon de Superligăî, Oltul Drăgoeşti.

Astfel, gruparea prmarului Cătălin Avan s-a văzut condusă cu 2-0, în primele minute.

A urmat, apoi, o schimbare de atitudine în joc la gazde, iar acest lucru s-a văzut uşor uşor pe tabela de marcaj. Cei din P. Otăsău au egalat şi chiar au mai pus trei goluri între ei şi adversari. S-a terminat 5-2 pentru FC PO, echipă care strânge 9 puncte după 5 etape, urcă pe 4, la un punct în spatele învinsei de miercuri, Oltul Drăgoeşti.

„Azi am învins un adversar bun, muncind 90 minute! Sa revii de la 0-2, asta arata calitate și mai ales, caracter puternic!”, a punctat primarul Cătălin Avan, la fnalul meciului.

Pentru echipa la care un rol important îl are şi Iulică Toabeș (reprezentant în Consiliul Local),  au marcat Filipoiu Marian 2, Birlogeanu Bogdan, Iordanescu Madalin si Tilioiu Adrian.

Altfel, s-au marcat goluri multe în runda a 5-a..

Oltul Ioneşti – Unirea Tomşani 5-1

FC P Otăsău – Oltul Drăgoeşti 5-2

AS B. Olăneşti – Viitorul Budeşti 4-2

AFC Băbeni – ACSCS Chimia 8-2

Stejarul Vlădeşti – Cozia 2-6

ASCSC Orleşti – Minerul Costeşti 1-6

Sâmbătă, FC PO are meci aparent uşor, la Budeşti, cu Viitorul, echipă care n-a strâns niciun punct până acum, după care la P. Otăsău ajunge formaţia ASCSC Chimia (în runda a 7-a).